На час карантину Intellias перейшов на режим віддаленої роботи з дому. І хоча робоче місце вдома може не так надихати до звершень як у офісі, навіть з кухні можна працювати ефективно.

Ділимося порадами, як не втрачати продуктивність та баланс між роботою і особистим життям.

 

Зменшіть відволікання

Виділіть окрему кімнату лише для роботи. Якщо це неможливо, можна спробувати відділити стіл ширмою чи шторкою. Працювати з ліжка – класно на день чи два, але згодом це може негативно впливати на продуктивність, здоров’я та ваш настрій.

Приберіть на столі

Організований робочий простір допоможе вам легше зосередитися на робочих завданнях. Якщо ви часто спілкуєтеся з колегами, з якими сидите в офісі поруч, не соромтеся писати їм нагадування чи питання в скайпі.

Додайте девайси для ПК

Для розробників може бути складно працювати без додаткового монітору, мишки та клавіатури. У Intellias ми за запитом дозволили нашим спеціалістам взяти додому ці важливі для роботи речі. Якщо у вас також є можливість їх для себе організувати – не зволікайте. Все, що допоможе ефективніше працювати і менше відволікатися, піде на користь.

Будьте відповідальні

Дотримуйтеся дедлайнів та робочих обіцянок. Ваше робоче місце вдома може бути менш зручним, ніж у офісі, проте це не привід піддаватися прокрастинації і бути демотивованим. Нехай ваші зобов’язання перед колегами будуть тим стимулом, який допоможе працювати, незважаючи на все, що може вас відволікати вдома.

 

  

Включайте відео під час мітингів

Старайтеся використовувати відеозв’язок під час нарад і давайте змогу висловитися усім учасникам. Це допоможе команді краще відчувати залученість у робочий процес.

Відключайте сповіщення, натискайте mute

Відключайте сповіщення на час нарад, використовуйте навушники з мікрофоном та постарайтеся натискати mute, коли не говорите, щоб зменшити шум на фоні.

Тримайте колег в курсі 

Надсилайте фоллоу-ап листи після мітингів та у межах 1 робочого дня відповідайте на вхідні листи, щоб уникнути непорозумінь. Якщо у вас немає апдейтів, просто напишіть “Я працюю над цим зараз”.

Проводьте ранкову каву онлайн

Перетворіть ранкову каву на неформальний відеодзвінок з колегами і спілкуйтеся на теми, що й завжди під час перерви у офісі.

 

 

Визначте робочі години

Налаштуйте нагадування, коли розпочинати і закінчувати роботу, визначте час для обіду і коротких перерв на чай чи каву. Змінюйте статус в Skype чи Teams на щось типу “BRB” чи “Out for lunch – back by 13:30”, коли відлучаєтеся.

Робіть перерви на фізичні вправи

Щогодини вставайте з крісла і розминайтеся 5 хвилин. Це не лише підніме вам настрій і триматиме в тонусі, але й зменшить потяг до частих перекусів.

Не працюйте в піжамі

На карантині важливо дотримуватися звичної робочої рутини для підтримки своєї продуктивності. Тому хоч якою заманливою є ідея працювати в піжамі, все ж краще перевдягнутися у щось, що більше налаштовує на робочий процес.

Пам’ятайте, це не назавжди

Карантин закінчиться, а паніка, тривожність та порушене психічне здоров’я можуть нашкодити не менше за вірус. Читайте лише перевірені ресурси і зберігайте спокій.