Марина Шульга

Quality Assurance Manager

Марина більше 6 років в ІТ, завжди працювала з якістю програмного забезпечення. Зараз займає посаду тест менеджера в Intellias.

Розкажи про свою посаду і що входить у твої обов’язки на проекті?

Зараз я майже не виконую операційних задач, проте є багато аналітики і менеджменту самого процесу розробки програмного забезпечення.

У мої обов’язки входить тест менеджмент українських і німецьких команд, аналіз дефект статистик в різних розрізах, зміна і корективи роботи команд в залежності від отриманих результатів, тест планування, комунікація та ідентифікація проблем якості.

Які саме тренінги ти проводиш у Intellias?

Всі, що стосуються QA, підготовка до ISTQB Foundation курс, ефективна бізнес комунікація, презентаційні навички, адаптація нових працівників в компанії.

 

Чому ти вирішила стати тренером та передавати знання?

У мене було декілька моментів в житті, коли всередині відбувається такий клац! і раптом все стає на свої місця. Знання систематизуються і ти, вже як в хорошій бібліотеці, точно знаєш що де знаходиться, і чому саме там.

Ці моменти є неоціненними! Разом з ними приходить розуміння скільки часу ти жив в сутінках не до кінця зрозумілих явищ, скільки часу ти робив по інструкції і не міг пояснити «а навіщо власне це все?». Тому я вирішила, що можна пояснювати іншим те, до чого я прийшла через досвід.

Спробувала себе тренером 4 роки тому на курсі для починаючих QA, мені дуже сподобалось обговорення, нові бачення людей на речі, креатив, брейнштормінг. І якщо ви думаєте, що тільки учасники вчаться під час тренінгів – то ні! Тренінги змінюють і наповнюють тренера теж. Вдячна за те, що маю можливість робити улюблену справу з класними інтелектуалами.

Як ти вважаєш, чого не вистачає сучасним розробникам? Які навички їм треба розвивати?

Сучасним українським розробникам не вистачає вміння себе продавати в найпозитивнішому значенні цього слова. Я в захопленні від українських інженерів і їхніх здобутків, а вони так сором’язливенько про себе кажуть «Та щось трохи закодив, щось трохи зробив», коли насправді це пофіксаний мегаскладний блокер, над яким півроку тряслись. Тому як би це парадоксально не звучало – треба розвивати навички цінування себе, промоції себе як спеціаліста, визнання своєї крутості.

Також треба завжди прагнути дотягнутися до рівня кращих, і коли ти плануєш свій кар’єрний розвиток – то рівнятись на зірок твоєї галузі, експертизи. Дивитись завжди, які стоять вимоги перед топовими інженерами в світових компаніях і старатись їм відповідати, навіть якщо ваш проект цього поки не просить.

 

Що ти порадиш читати/дивитися?

Все, що є довкола. У наш час знання лежать на тарілочці – тільки бери і освоюй. Я б радила мотивуватись на досягнення певного рівня, поставити собі квартальну ціль і йти до неї. Знайдіть, що запалює саме вас, оберіть свою ціль і подорож, щоб аж серденько палало, а нові знання можна почерпнути всюди.

Ти для себе вирізняєш якісь світові тренди в освітніх методиках?

Я бачу еволюцію освіти: спочатку вона була тільки для обраних, потім централізована і відносно доступна, тепер же немає ніяких прив’язок до навчальних закладів – все онлайн і є дууууже багато безкоштовних ресурсів. Ти можеш сидіти у глухому селі, але з інтернетом, і слухати професорів Гарварду – це вау!

Добираючись на роботу і назад, при правильному виборі аудіокниг чи подкастів, можна ще кілька наукових ступенів отримати. Глобальні тренди – у відсутності кордонів, бо ми є онлайн. І Intellias вебінари в тому числі, слідкуйте за анонсами.

Як ти ставишся до ідеї постійного зростання – це ж стало майже новою релігією?

Чудово ставлюсь. У людей є тільки 2 напрямки: вниз і вверх. Ще ніхто на місці не затримувався і мохом не заростав. Тому вибір очевидний.

Що тебе надихає?

Мої цілі. Я придумую як би я хотіла жити, що спробувати, чого навчитись нового і йду до того. Це мій пряник. Батіг – це думка, що якщо мозок не тренувати, то в старості ти будеш не дуже. Такий собі нецікавий мішок з костями. От цього я точно не хочу. Тому рівняюсь на людей, які в зрілому віці кардинально змінюють життя, постійно вчаться чомусь новому, міняють стиль, подорожують.

Наприклад, якось мені довелося довго чекати в черзі на перетин польського кордону. І так я, серфлячи в неті з телефону, спонтанно вирішила отримати ще один магістерський ступінь. Пошукала скільки дисциплін мені треба вивчити для вступу, пройшло 2 місяці підготовки і я – студентка Політехніки! Тепер сесії іноді розбавляють айтішну буденність.

Тому надихайтесь, мотивуйтесь і вйо! Робіть своє життя цікавим як ніколи!

 

 

18 травня у Івано-Франківську Марина презентуватиме доповідь "Experienced-based test techniques" на конференції «ITRally 2019 Valkyrie».

Цікавлять вакансії Automated QA в Intellias? Вам сюди.