Крутити велопедалі – це мегакруто, а робити це правильно ще важливіше. Ми закликаємо не просто пересідати на велосипед, але й робити це безпечно, тому у рамках проєкту Intellias “Екомобільне літо” підготували онлайн велошколу для всіх охочих.

Наш спікер – Павло Ткаченко. 11 років велосипед є основним транспортом для нього. За цей час Павло встиг побувати організатором змагань та велоднів, коментатором, а сьогодні працює механіком та велоінструктором. Ми занотували основні тези з його виступу, отож – поїхали!

Я не розповідатиму про те, що велосипед – найкращий вид транспорту, адже кожен обирає транспорт, який комфортний йому, тому якщо вам зручно їздити на метром, самокаті чи авто, то їздіть.

Коли ж велосипед може стати вашим видом транспорту?

Велосипед – це річ, яка може пересуватись практично всюди, однак перш за все варто думати про свою безпеку. Тому велосипед може стати вашим видом транспорту, коли ви їздите безпечними та зручними велодоріжками. У більшості випадків ПДР захищають велосипедистів. Однак якщо в мене буде вибір їхати тротуаром чи швидкісною дорогою, я швидше за все оберу тротуар, попри ймовірність отримати за це штраф (згідно з ПДР велосипедистам заборонено їздити тротуарами – ред.)

Наступний рівень безпеки вас та велосипеда – це місце, де його можна припаркувати, надійний велозамок, місце, де велосипед може бути під наглядом. І звісно ж йдеться про вашу фізичну форму. Якщо у нас недостатньо сил, щоб крутити педалі на далекі відстані, їхати під гірку тощо, то варто звернути увагу на інший транспорт.

Розуміння того, що велосипед частина тебе, дуже важливо для безпеки. Поки ви не навчитеся контролювати велосипед, завжди є можливість, що щось піде не так. Ви маєте відчувати, де на велосипеді є центр вашої ваги. Від цього залежатиме те, як ви гальмуєте. До нас у велосервіс часто приходять міняти гальмівні колодки і дуже часто лише задні. Люди бояться гальмувати переднім тормозом, адже думають, що перекинуться через руль. Але якщо ти правильно сидиш на велосипеді, цього не станеться.

Чи треба носити шолом? Моя відповідь – так. Ті, хто думає навпаки, часто наводять приклад Данії чи Нідерландів, мовляв, там їздять без шоломів. Однак потрібно розуміти, що тамтешні водії також велосипедисти і розуміють, як оперативно реагувати в разі небезпеки на дорозі за участю велосипедів. Мій єдиний раз ДТП відбувся якраз, коли я був без шолома. Мене вдарили автомобільними дверима і я отримав струс мозку.

Коли їдете по дорозі, уявляйте, що водії вас не бачать, так ви будете готові вчасно зреагувати на неочікувані ситуації: авто повертатиме, не ввімкнувши поворот, авто, яке вилілатиме з дворів на основну дорогу. Саме тому вам варто вчити не лише правила дорожнього руху для велосипедистів, але й для авто, навіть, якщо ви його не маєте.

Як обрати велосипед?

Для початку визначіться, для чого він мав потрібний і де ви їздитимете на ньому. Після цього потрібно зрозуміти, що вам потрібно для велосипеда. Елементарні і обов’язкові три елементи, які прописані у ПДР: звуковий сигнал та світловідбивачі спереду та ззаду. Хоча б я радив використовувати ліхтарики.

Далі обираємо шолом. Якщо ви плануєте їздити на роботу та займатись велоспорт, то варто обрати модель, які підійде під обидві потреби. Також варто звертати увагу, чи сертифіковані шоломи. Вважаю, що варто купувати шоломи, ціни на які починаються від 1500 гривень. Окрім того, обирайте яскравий шолом, який водії помітять одразу. Після цього звертаємо увагу на замок. Велокрадії дуже добре знають свою справу, вони не лише швидко ріжуть замки, але й одягаються у велоформу і виглядає наче власник велосипедиста щось робить біля свого велика. Тому завжди пам’ятайте, що на замку не варто економити.

Це лише основні тези з виступу Павла, ось повний запис лекції. До речі, у ньому Павло не лише розповідає про велосипед, але й показує його будову та розповідає про основний догляд за двоколісним.

 ТОБІ МОЖЕ
БУТИ ЦІКАВО…
Бігова та велоспільнота Intellias

Як обрати велосипед?

Для початку визначіться, для чого він мав потрібний і де ви їздитимете на ньому. Після цього потрібно зрозуміти, що вам потрібно для велосипеда. Елементарні і обов’язкові три елементи, які прописані у ПДР: звуковий сигнал та світловідбивачі спереду та ззаду. Хоча б я радив використовувати ліхтарики.

Далі обираємо шолом. Якщо ви плануєте їздити на роботу та займатись велоспорт, то варто обрати модель, які підійде під обидві потреби. Також варто звертати увагу, чи сертифіковані шоломи. Вважаю, що варто купувати шоломи, ціни на які починаються від 1500 гривень. Окрім того, обирайте яскравий шолом, який водії помітять одразу.

Це лише основні тези з виступу Павла, ось повний запис лекції.