Пандемія COVID-19 у світі внесла корективи у тренди розвитку усіх сфер. Але домен HealthTech технологічні інновації можуть зачепити найбільше. Портативні пристрої та технології віртуальної реальності (VR) можуть значно покращити результат лікування і це додає нового виклику UX-дизайнерам – зменшити прірву між технологіями та пацієнтами.

У статті поговоримо про актуальні для healthcare-додатків UX-тренди, які допоможуть охопити якомога більше користувачів.

Телемедицина

 

Джерело: slideshare

Телемедицина  стає одним із найкорисніших досягнень медичних технологій. Замість того, щоб відвідувати кабінет лікаря для консультації, пацієнти тепер можуть лікуватися віддалено за допомогою медичних додатків, інструментів дистанційного моніторингу та відеоконсультацій.

Зі збільшенням кількості грипоподібних вірусів, таких як коронавірус, переваги телемедичних додатків стають ще очевиднішими.Завдання дизайнера – інтегрувати у них інтуїтивно зрозумілі UX-рішення. Це означає, що ці сервіси мають стати зручними та доступними для людей з різним ступенем цифрової грамотності та з різною здатністю концентрувати увагу.

Портативні технології в медицині

Джерело: Business Insider

Портативні пристрої у нашій уяві найчастіше асоціюються з фітнес-трекерами та з безконтактними платежами, але найбільше перспектив у використанні вони мають саме в медицині. Сучасні healthcare девайси здатні у режимі реального часу контролювати серцевий ритм, артеріальний тиск і рівень цукру в крові, можуть вимірювати індекс маси тіла і використовувати біосенсорні технології для того, щоб визначити, що ваше здоров’я у небезпеці.

З усіх користувачів портативної техніки більше 80% використовують фітнес-nехнології, тому для ринку бездротових пристроїв співпраця з Healthcare вендорами виглядає логічним наступним кроком у розширенні функціоналу.

Якщо припустити, що найближчим часом онлайнові сервіси і додатки, пов’язані з моніторингом стану здоров’я і телемедициною, стрімко набуватимуть популярності, то як виділитися серед конкурентів? Зосередьте UX-дизайн додатків на: простоті легкості використання сумісності з різними типами пристроїв якісній обробці даних Взаємодії

Чат-боти

Чат-боти стають все популярнішими в галузі охорони здоров’я. За допомогою інтуїтивного програмування та добре прописаних варіантів відповідей, вони можуть з'єднати пацієнтів із  системою підтримки без комунікації з працівниками.

Однак через конфіденційний характер інформації про здоров’я пацієнтів, не всім чат-ботам вдається запропонувати користувачеві досвід, який є і безпечним, і зручним.  Чати в медичній сфері використовуються для:

 • Запису на прийом до лікаря
 • Нагадувань про своєчасний прийом ліків
 • Перевірки стану здоров’я користувачів
 • Збору відгуків про  консультації з лікарем

Та вже зовсім скоро чат-боти зможуть набагато більше. За допомогою правильних АІ систем, медичні чат-боти зможуть діагностувати стани, слідкувати за хронічними захворюваннями та пропонувати персоналізовані відповіді згідно з даними пацієнтів та історіями хворіб. 

AR та VR

Впровадження у сферу охорони здоров'я

Джерело: eMarketer

Додатки доповненої реальності (AR) та віртуальної реальності (VR) також трансформують медичну сферу. Їх використовують у навчанні студентів складних процедур у медичних школах і діагностуванні пацієнтів.

AR і VR вже використовуються для:

 • Демонстрації детального сканування тіла
 • Відволікання уваги пацієнтів від неприємних процедур
 • Підвищення точності діагнозів
 • Пояснень медикаментозного лікування пацієнтам
 • Демонстрації, як організм пацієнта буде реагувати на лікування
 • Викладання складних процедур студентам-медикам

Дизайнери працюють над розробкою AR та VR контролерів, які зроблять дисплеї зручнішими. Більшість існуючих контролерів – найпростіші моделі, але до них можна додати функціонал, який відволікатиме пацієнтів від інвазивних та неприємних процедур. Інклюзивний дизайн

Оскільки наше суспільство стає інклюзивнішим, те саме відбувається і в UX-дизайні. При створенні додатку важливо пам’ятати, що його можуть використовувати також люди з особливими потребами. Раніше потрібний для них функціонал додавали лише в кінці проєктування. Тепер інклюзивний дизайн враховується на початковому етапі.

Щоб вашим додатком користувалось якомога більше людей, врахуйте такі характеристики користувачів:

 • Фізичні можливості
 • Культурний фон
 • Стать
 • Вік
 • Психічний стан
 • Мова

Значна частина користувачів медичних програм може мати тимчасову чи постійну інвалідність. Дехто може мати проблеми з концентрацією уваги або дратівливістю. Впевніться, що ваш дизайн підходить для всіх користувачів і має простий у користуванні інтерфейс.

Майбутнє UX у healthcare

Цифрові тренди в медицині все більше залежать від UX-дизайну. Реалізація цих п'яти трендів у медичних додатках не тільки забезпечить успіх вашого проєкту, але й допоможе сформувати майбутнє медицини у 2020 році та в майбутньому.

Джерело