Троє наших колег, які переїхали до Києва та Львова з інших міст України, скориставшись програмою релокації від Intellias, розповіли про свій досвід. Вони розказали, чи важко було наважитися на переїзд, і поділилися своїми враженнями.
 
(У нас завжди відкрито кілька десятків вакансій для досвідчених розробників. Ми будемо раді запросити тих, хто не боїться викликів і прагне працювати над складними проектами, приєднатися до команд у будь-якому з наших офісів).
 

Сергій, Java Software Engineer

переїхав з Чернівців до Києва

Я в Intellias з жовтня 2017 року, вже 9 місяців. Переїхав до Києва з маленького міста Чернівці. З речей взяв з собою тільки рюкзак з ноутбуком і чемодан з одягом. Просто все закинув в багажник авто і поїхав. Решту купував на місці. В квартирі, яку я вибрав, було практично все необхідне для комфортного життя, тому після заїзду я лише один раз дещо докупив з необхідного.

Наважитися на переїзд було неважко, набагато важче виявилося знайти проект, який би мені сподобався, але навіть це вдалося.

У Києві більше можливостей, більше місць для відпочинку, легше вирушити в подорож в інші країни. Але є й свої мінуси порівняно з Чернівцями — набагато важче кудись добратися, є затори, тут рятує тільки метро. Допомогло також те, що в Києві живуть мої друзі, знайомі, родичі.

До виходу на роботу приїжджав двічі на вихідних, щоб оглянути квартири. Рекрутер порадив райони, в яких можна орендувати житло, щоб без проблем добратися до офісу, скинув групи у Фейсбуці, запропонував декілька квартир від знайомих, які здавали їх в оренду. Також я отримав релокейшн бонус від компанії. В моєму випадку квартира, яку обрав для оренди, звільнялася через 2 тижні після того, як я почав працювати, тож мені довелося трохи пожити у друзів.

Олег, Middle .Net Developer

переїхав з Тернополя до Львова

Існує теорія, що потрібно змінювати місце життя поки молодий, щоб зрозуміти, де саме подобається жити, до чого душа лежить. Більшість моїх друзів переїхали до Львова, і я часто тут бував на різноманітних технічних конференціях і форумах. Тут більше можливостей, ніж у Тернополі, є аеропорт, набагато легше можна подорожувати. І плюс — недавно поремонтували дорогу до Тернополя, тож добиратися до рідних тепер швидше: 1,5 год автівкою.

Тому, коли рекрутери Intellias півроку тому мені запропонували скористатися програмою релокації, до якої входить допомога з пошуком житла і бонус, — я погодився. Тревел асистент із львівського офісу Intellias ходив дивитися квартири і скидав мені фото, щоб я міг вибрати. Це була релокація “під ключ”. Я просто спакував рюкзак і переїхав на все готове.

З цікавого — перед тим, як я погодився на переїзд, на сайті Intellias побачив історію хлопця, якого теж звати Олег і який теж релокейтнувся з Тернополя. Це мене підбадьорило.

Володя, UX/UI Designer

переїхав з Дніпра до Львова

Я вже 1,5 місяці у Intellias. До Львова переїхав з Дніпра, до того жив у Бердянську і в Москві. У Дніпрі провів вже більше трьох років і шукав нову роботу.

Коли я задумався про зміну компанії, то шукав насамперед можливість переїхати в Одесу чи Київ, але отримав хорошу пропозицію у Львові. На Одесу не став чекати, за 20 хв все обдумав і вирішив — а чому би й ні? Львів колись вже відвідував, знав приблизно, що на мене тут чекає. Заохотило і те, що раніше сюди переїхали кілька колег з попередньої роботи.

Зібрав речі і переїхав за 3 тижні. Пробував спочатку шукати квартиру дистанційно сам, але це виявилося не дуже ефективним. Потім скористався програмою релокації від Intellias, і мені допомогли знайти житло. Речі перевіз за допомогою «Нової Пошти». Вийшло недешево, звичайно, але все купувати з нуля було б ще дорожче.

Зазвичай компанії дають тільки бонус за релокацію, а він майже увесь йде на оплату послуг ріелтора. У Львові це 100% від суми оренди за 1 місяць, у Києві — 50%. Intellias ще пропонує допомогу у пошуку квартири для оренди — хтось з офісу відвідує квартири і надсилає фото з описом і своїми враженнями. Так можна набагато швидше знайти житло, коли перебуваєш у іншому місті, і стресу менше. Бо як буває — переїзд і відразу старт проекту, немає часу ще ходити вибирати квартиру.

У свій перший робочий день у холі бізнес-центру зустрів свого сусіда з Бердянська. А потім виявилося, що він також працює в Intellias і його робоче місце на тому ж поверсі, що й моє, у сусідній кімнаті. Отаке співпадіння.

 ТОБІ МОЖЕ
БУТИ ЦІКАВО…
Як відбувається релокація в Intellias?