Щорічна конференція Navimotive, присвячена розробці програмного забезпечення для навігаційних і геолокаційних сервісів та автомобільної сфери, організована компанією Intellias, цього вересня пройшла вже вчетверте.

Більше 150 учасників завітали 15 вересня у конференц-зал центру “Ультрамарин” у Києві послухати спікерів з таких компаній як HERE, Udacity, CloudMade, GreenMobility, CityZen, QROK та ін. Доповідачі ділилися своїм досвідом створення автопілотного автомобіля, навігаційного симулятора, додатку indoor-навігації для торгових центрів, розповідали як створити навігацію у місті зі збереженням приватності, використовувати дані OpenStreeMap та ділилися думками про можливе майбутнє електрокарів.

Три роки поспіль конференція була цілком присвячена навігаційним технологіям. Проте, з кожним роком тема майбутнього автомобільної галузі все виразніше проявлялася на доповідях, тому цьогоріч ми змістили фокус конференції, розширивши її доповідями, які покривають не лише картографічні та навігаційні, але й «автомобільні» теми.

“В Україні є багато конференцій присвячених мовам програмування — Java, JavaScript, Python, — і ми помітили, що в країні не так багато конференцій присвячених індустрійній експертизі. В Intellias сильна автомотів експертиза і ми хочемо допомогти її розвитку на ринку. Так і виникла ідея створити конференцію Navimotive.” — Андрій Терлига, CTO, Intellias

Відкрив конференцію Ігор Стареправо, Senior Delivery Director, Intellias, який розповів про зміни та виклики, які прийшли у галузь автобудування. Це, зокрема, автомобілі спільного використання, електрокари та безпілотні авто, – нові технології, які пізніше були детальніше висвітлені запрошеними доповідачами на конференції.

“Найбільший тренд, який є зараз, це уніфікація connectivity стандартів, щоб допомогти машинам “спілкуватися” між собою, незалежно від їхніх марок. Це допоможе автомобілям ефективніше обмінюватися інформацією і створить новий рівень можливостей для третіх сторін — для створення нових додатків, бізнес моделей, генерування даних і т.д.” — розповів Ігор Стареправо, Senior Delivery Director, Intellias.

Keynote спікером конференції виступив Девід Сільвер, в минулому — інженер Ford, а зараз голова відділу зі створення безпілотних автомобілів в освітній організації Udacity. Він розповів про їх власний проект автономного автомобіля – Carla, який використовується у навчальній програмі зі створення безпілотних авто. Слухачі дізналися, яким чином Carla помічає та реагує на світлофор та інший транспорт, які у ній є вбудовані сенсори та як вони працюють, як прокладається шлях та за якими алгоритмами відбувається дистанційне керування машиною.

“Мене приємно здивували запитання від аудиторії та загальний рівень освіченості та зацікавленості, яку проявляли відвідувачі. Також на цьогорічній конференції вражаючий лайнап — все від каршерінгу до побудови карт високого розширення з миттєвим визначенням місцезнаходження. Серед доповідачів також є представники компаній, які працюють над побудовою безпілотних автомобілей або програм до них. Те, що такі компанії є в Україні, свідчить про те, що це вже всесвітній феномен, і це мене не може не тішити.” — поділився David Silver, Head of Self-Driving Cars, Udacity

На конференції також виступив Володимир Білоненко, який представляв компанію HERE Technologies, R&D партнером якої є Intellias. Володимир, Principal Engineer & Team Lead, поділився своїм досвідом створення 3D візуалізації ландшафту на основі растрових вхідних даних. Ще один спікер, Андерс Волл, розповів як його компанія планує підвищити мобільність жителів 20-ти міст у всьому світі, надавши їм доступ до мережі спільного користування електромобілями.

Редон Скікулі, спікер з Албанії, у своїй доповіді “Privacy aware city navigation with CityZen app” розкрив деталі проблем приватності, які виникають, коли користуєшся навігацією на смартфоні або на іншому девайсі. Також на конференції пройшов спільний виступ двох розробників компанії CloudMade — Сергія Гречухи та Єгора Даниленка. Вони розповіли про створення макета машини, яка дозволить протестувати навігаційну систему або додаток-асистент водія у різних умовах.

Відвідувачі конференції також мали нагоду взяти участь у розіграші годинника Garmin, випробувати свою удачу в грі GeoGuessr та спробувати поїздити на автосимуляторі з віртуальною реальністю. Все це сприяло не тільки хорошому настрою, але й активному нетворкінгу.

 «Виступ Девіда Сільвера мене вразив найбільше – його тема цікава і близька мені за специфікою діяльності, і доповідач виступав просто супер. Він продемонстрував роботи студентів у напрямку автономного керування, а також їхній автомобіль (щоправда, тільки на відео). Також цікаво було послухати Володимира Білоненка з HERE про створення 3D-ландшафту, Єгора Даниленка та Сергія Гручуху з CloudMade про емуляцію поведінки автомобіля, та Ігора Танєнкова й Ігора Успеньєва про  SLAM. Завдяки нагоді поспілкуватися з деякими доповідачами ще й після конференції, я дізнався багато цікавого про досвід колег із галузі.» — поділився враженнями один з учасників конференції, Микола Шурма.

Організатори дуже вдячні партнеру конференції компанії YouTeam за підтримку в проведенні івенту, зокрема подяка ведучому Юрію Ріф’яку, Chief Product Officer у YouTeam, за модерацію доповідей на сцені.

Для повного занурення у атмосферу конференції, пропонуємо подивитися короткий відеозвіт: