Для нашої компанії дуже важливо, щоб наші колеги почувались захищеними в умовах пандемії COVID-19. Ще минулої весни ми розіслали команді більше тисячі захисних наборів: рукавички, маски та антисептики. Також кожен спеціаліст Intellias має страхування від коронавірусу.

У разі, якщо хтось з колег захворіє та захоче проконсультуватися з медичним спеціалістом, вони завжди можуть звернутись до наших корпоративних лікарів. У цьому матеріалі один з них – Віктор Дмитренко – ділиться з вами порадами, які допоможуть зміцнити імунітет в умовах пандемії COVID-19.

  • Збалансоване харчування

- Їжа, багата амінокислотами. В період пандемії бажано отримувати незамінні амінокислоти з білків тваринного походження (вживати м’ясо краще вареним).
овочі багаті поживними речовинами, необхідними для синтезу нових клітин крові. Тобто йдеться про усі овочі.
- Вживати фрукти (до 500-800 г на добу, щоб не викликати великого навантаження на підшлункову залозу);
- Зменшити вживання солодощів (організм витрачає багато ресурсів на утилізацію глюкози. - Підвищення рівня глюкози негативно відображається на активності імунітету.
- Не зловживати фастфудом, жирною і смаженою їжею. Вони можуть згущувати кров. А як уже відомо, COVID-19 може ще більше пришвидшити цей процес.

  • Вітамінопрофілактика: монопрепарати + раціональне поєднання

Краще вживати препарати, що містять 1, максимум 2 вітаміни. Чим менше складників, тим менша ймовірність конфлікту між компонентами і нижча ймовірність порушення їх всмоктування.
Раціональні комбінації – Аевіт, Магне В6, Кальцій Д3 Нікомед, Аскорутін.
Нераціональні поєднання – Аскоцин, комплексні полівітамінні препарати (виражені конфлікти між складниками).

Особливо важливі у весняний пандемічний сезон вітамін С і D.
Вітамін С підтримує утворення нових лейкоцитів та прискорює їхнє дозрівання. Саме клітинний імунітет (забезпечується лейкоцитами) відіграє основну роль у захисті від ковіду. Оптимальне дозування для дорослого: 500 мг 2 р/день 10 днів, повторювати щомісяця.
Вітамін D регулює обмінні процеси у організмі. Перш за все – кальцієвий обмін, важливий для опорного-рухового апарату та серцево-судинної системи. Оптимальне профілактичне дозування для дорослої людини – 2000 МО на добу, курс прийому до 30 днів.

  • Раціональний режим фізичних навантажень, дихальна гімнастика, прогулянки на свіжому повітрі

Все, що насичує наш організм додатковим киснем, зараз дуже доречно. Але без надмірних перевантажень, не варто витрачати всі сили на тренування. Оптимальний режим навантаження можна легко розрахувати за пульсом: перед тренуванням робимо активну 10-хвилинну розминку і вимірюємо пульс за хвилину.

Через 20-30 хв тренування вимірюємо пульс ще раз. Якщо величина пульсу збільшилась на 50-100% – тренування корисне і дає гарний підтримуючий ефект. Якщо пульс збільшується у понад 2 рази – тренування надто інтенсивне, організм витрачає резерви, навантаження варто зменшити.

 ТОБІ МОЖЕ
БУТИ ЦІКАВО…
Як почати бігати та плавати? Поради спортcменів Intellias

  • Активний режим вживання води

У весняний період інтенсивність обмінних процесів зростає і організм активніше втрачає рідину. Для підтримки нормальної в‘язкості крові бажано вживати 2-2,5 л чистої води на день, при інтенсивних фізичних навантаженнях потреба збільшується до 3-3,5 л.
Рекомендую 2-3 дні на місяць робити профілактику для системи кровообігу – вживати розчини електролітів, які дуже швидко потрапляють у кров‘яне русло і відновлюють плазму крові.
Препарати: Регідрон по 1 пакету на 1 л води або медична вода ReO2 по 0,95 л/день – пити невеликими порціями впродовж дня.

  • Профілактика підвищеного згортання крові

Крім активного пиття і розчинів електролітів, також дуже важливим є вживання продуктів, що містять поліненасичені жирні кислоти (Омега-3 і Омега-6) та мононенасичені (Омега-9).
Продукти, які потрібно включати у харчування:
Омега-3: жирна і напівжирна риба (лосось, форель, скумбрія, сардина, тунець), оливкова олія, авокадо, насіння льону, кунжуту, горіхи, квасоля, цвітна капуста, броколі;
Омега-6: яйця, м‘ясо птиці, авокадо, кеш‘ю, рослинні олії (пальмова, кокосова, конопляна, кукурудзяна);
Омега-9: арахіс, авокадо, оливкова олія, горіхи, лосось, форель.

До речі, щороку восени усім спеціалістам Intellias ми пропонуємо вакцинуватись від грипу або пройти вітамінопрофілактику, тож приєднуйся!

 ПЕРЕГЛЯНЬ ВІДКРИТІ
ВАКАНСІЇ ДЛЯ…
усіх позицій в Intellias