Manual Test Engineer і Cross Stitch Artist. Що об'єднує ці два фахи чи спеціальності? Наш Віктор Гаврилюк. На роботі він шукає баги, а вдома вишиває хрестиком неймовірні картини.

Таке хобі з’явилось у Віктора ще у 90-их. Поряд з тогочасними течіями хіп-хопу та стріт-арту, вишивання стало для нього пошуком шляху для самореалізації. З того часу його роботи бачили не лише в Україні, але й на виставках у Великобританії та Нідерландах.

– Що ти відчуваєш, коли вишиваєш?
– Зазвичай, це мотивація. У моєму випадку рутинний процес не є стереотипним "медитуванням". Переважно під час тривалих процесів народжуються ескізи і проєкти нових робіт чи то концептів. Деколи вдається поєднувати рутину з популярним нині софтскіловим "селфдевелопментом" – переглядом\прослуховуванням курсів, лекцій тощо.

 jar with spikelets

  embroidered 5 kopecks

Віктор працює як з малими форматами (micro-textile 5x5 см), так і зі звичайними та великорозмірними розміром більше 1-2 метрів. Одна з його улюблених робіт – просторовий об'єкт хреста в кубі. З найважчих – робота з трьома колосками на тему Голодомору. На створення цього полотна від етапу ескізу Віктор витратив 10 років.

У своїх роботах Віктор намагається використовувати позитивну символістику, в його улюблених полотнах можна знайти символи сонця і берегині. З кольорів переважають чорний, червоний та рожевий. Ідеї своїх дизайнів Віктор називає рефлексією накопичених знань, емоцій і спостережень, досліджень трендів і пережитків: “десь на кордонах перетину довколишнього світу з несвідомою свідомістю”, – пояснює.

 ПЕРЕГЛЯНЬ ВІДКРИТІ
ВАКАНСІЇ ДЛЯ…
QA/AQA спеціалістів

– Чи пригадуєш свою першу вишивку? Що на ній було зображено?
– Це був невеликий кольоровий принт з качкою на березі озера. З часом створив першу авторську роботу – абстрактне відображення часу у чорному і білому кольорі. Зараз ця робота в приватній колекції, фото, на жаль, в мене не збереглось.

Victor Gavryliuk with his work

Зараз Віктор працює над серією роботі “Портрет емоцій”. Її він почав створювати напередодні появи ковіду. “Доволі цікава паралель наклалась з COVID змінами в світі, масками і зменшенням кількості видимих емоцій в спілкуванні людей. Якщо зійдуться зорі, то в недалекому майбутньому можливо вийде зробити персональну офлайн-виставку”, – ділиться планами Віктор.

Скільки робіт в його колекції? Кілька року тому Віктор перестав їх рахувати, частина в приватних колекціях як в Україні, так і за кордоном, решта заполонила стіни його помешкання або чекає свого часу у шафі.

Ми ж бажаємо, щоб у добі з’явилось ще кілька годин і Віктор закінчив нову серію робіт якомога швидше.

 ТОБІ МОЖЕ
БУТИ ЦІКАВО…
Кавова спільнота в Intellias від BA спеціаліста