Андрій Сарнавський

Delivery Director, Київ

Розкажи, будь ласка, про свій професійний шлях.

Мій загальний досвід у сфері IT — більше 16 років. В ІТ пройшов шлях від розробника до топ-менеджера. Керував командами з 300 людей, офісами по світу. Був залучений до різних напрямків, таких як Sales, Client Engagement, IT Architecture, відкривав тренінг центр, був членом комітету ради директорів компанії світового масштабу і багато іншого цікавого. Також є широкий досвід створення власного бізнесу в сферах не пов’язаними з IT.
В Intellias велика кількість людей, які хочуть змін на краще і щодня працюють над цим. Це ключова цінність компанії, яка допомагає їй досягнути більшого. А Intellias, у свою чергу, створює необхідні умови розвитку і підґрунтя для подібної синергії.

Опиши свій типовий робочий день.

Починається десь о 6:30 з зарядки. У Києві потрібно виділяти час на добирання, щоб не потрапити у затори на дорогах, зайняти місце на паркувальному майданчику. Приходжу в офіс до 9 ранку. Розпочинаю із завдань, які запланував з вечора попереднього дня, переглядаю пошту, оскільки за ніч могло з’явитися щось термінове.

В день працюю по 10-11 годин, але стараюся цей час зменшувати. Наприклад, ефективними мітингами. Якщо я назначаю якусь нараду, вона триватиме не більше півгодини, і навіть цей час я стараюся скоротити до 15-20 хвилин, щоб залишився ще час на операційні задачі.

Як досягнути ефективного тайм-менеджменту?

Зараз випробовую підхід, який поки що для мене працює. Ключова ідея — час від часу їх змінювати, тому що виникає звикання, і вони перестають діяти. Практикую систему нагадувань на своїй старенькій Nokia та паперові стікери на столі для нових задач та ідей, які виникають у процесі мітингів, — згодом їх можна структурувати. Проте, ці підходи є ефективні лише у комплексі разом з календарем і поштою, у якій все має бути відсортовано належним чином по папкам, проектам, групам ключових людей.

Завдання зазвичай планую з вечора, але часто буває, що з’являються незаплановані. Важливі термінові вирішую відразу або розподіляю за пріорітетами. Тому раджу мати невеликий буфер часу на такі речі.

Як досягаєш work/life balance? Чи працюєш на вихідних?

Не секрет, що щастя людини — у балансі його ключових сфер життя. Для мене це сім’я, робота, достаток, здоров’я, друзі, хобі. Стараюся не працювати на вихідних і взяти це за правило. Це час для сім’ї, але буває різне — конференції, форуми. На вихідних я можу перевіряти месенджери, але не всім відповідаю, лише на дуже важливі та термінові повідомлення від конкретних людей. Те саме стосується пошти — перевіряю лише декілька найважливіших папок. 

Як боротися зі стресом?

На одній моїй роботі у мене було 50+ проектів у паралелі і 1000 релізів на рік. Звісно, стрес завжди присутній, але висока концентрація на цілі допомагає з ним боротися, не зважати на труднощі. Це дає не вийти з рівноваги, допомагає фокусуватися на тому, що важливе. Хочу зазначити, що усі ми працюємо з людьми, і важливо у стресових випадках при високій емоційній складовій не переходити на особистості і намагатися вирішити проблему.

А якщо цілий день йде на те, щоб розгрібати важливі і термінові задачі, які приносять стрес, тоді ти, напевно, невірно вибудував процес роботи як менеджер. У команді завжди мають бути люди, які можуть взяти на себе ініціативу та відповідальність.

Чи займаєшся самоосвітою? Як саме?

У самоосвіті чимало залежить від мотивації. У менеджерів не так багато вільного часу, який вони можуть присвятити самоосвіті. Раніше мені часто доводилося їздити на автомобілі на довгі відстані. Я вирішив із користю використовувати цей час і почав слухати аудіокниги. Це допомагає рости професійно. Зараз я практикую слухати подкасти, тренінги, семінари в автомобілі, коли їду на роботу і повертаюся додому. Мій автомобіль — це мій університет. Якщо порахувати час, який ми проводимо в заторах, чи добираючись кудись по роботі, його можна прирівняти до часу вивчення якоїсь дисципліни в університеті.

Мені цікаво слухати інтерв’ю з людьми, які досягли успіху. У них можна багато чому повчитися. Зараз слухаю подкасти Радіслава Гандапаса, він говорить на різні теми — ораторське мистецтво, лідерство, організація життєвого простору. У мене з ним збігаються погляди на речі, на життєві цінності, тому мені він підходить як тренер. Ще можу порадити Браяна Трейсі, Іцхака Адізеса. Як кажуть брати Кличко: «Якщо хочеш бути кращим, ти повинен працювати з кращими». Зараз дуже легко цього досягнути з огляду на те, що дуже багато всього є доступним в Інтернеті.


 

фото з Радіславом Гандапасом

Яка освіта, на твою думку, найбільш ефективна?

Гадаю, що відвідування тренінгів. Особливо таких, де невелика кількість учасників, і можна поспілкуватися з тренером. Тренінги дозволяють за максимально короткий період часу отримати великий об’єм інформації. На другому місці — відеокурси, відеоматеріали, їх для себе відбираю з точки зору практичного застосування.

Яку книжку зараз читаєш? А яка твоя улюблена?

Зараз читаю книжку від видавництва Манн, Іванов і Фербер, автора Володимира Савенока — “Как составить личный финансовый план и как его реализовать”. Чесно кажучи, почав із книжки “Миллион для моей дочери” цього автора, захопився і прочитав зразу декілька його книг. Але на поточній потрібно закінчувати. Є у пайплайні декілька хороших книжок із ділової літератури, які планую перечитати.

Якщо вибирати улюблену книгу про життя — це Біблія. Не існує зараз кращої за неї художньої книжки для порівняння.

Чи займаєшся ти спортом? І чи допомагає спорт у досягненні цілей?

Спортзал на декілька місяців закинув, змістив пріоритети. На сьогодні тільки зарядка. Колись займався боксом, зараз лише слідкую за новинами. Але у мене у цілях є здоровий спосіб життя. Почав з харчування, найближчим часом буду знову займатися спортом.

Без сумніву, бажання досягнути цілі напряму залежить від сили волі. У кожної людини вона певного рівня, який навіть можна виміряти. З роками її стає все менше. Вчені кажуть, що пік сили волі припадає приблизно на 20-22 роки. Далі її потрібно підтримувати. У кого високий рівень сили волі? У спортсменів, військових, і таким він зберігається довгий час тому, що вони себе регулярно дисциплінують.

 


 Змагання з боксу, м. Київ. Фото з Аліною Шатениковою, віце-президентом Федерації професійного боксу України. У минулому — абсолютна чемпіонка світу з професійного боксу.

 
Фото з Василем Ломаченко, найкращим боксером світу у різних вагових категоріях. Багатократний чемпіон світу з аматорського та професійного боксу, двічі чемпіон Олімпійських ігор.

Як ставити собі цілі?

Про цілі постійно треба собі нагадувати, щоб на них концентруватися і чітко розуміти, чого ти хочеш досягти. Декілька місяців тому я розпочав таку вправу, — щоранку перед початком робочого дня записувати собі 10 цілей з різних сфер життя. Вони можуть стосуватися усього, чого хочеш — здоров’я, професійного розвитку, сім’ї, хобі, відпочинку. Ці цілі можуть бути як короткотермінові, так і довготермінові. І цю вправу потрібно робити щоранку. І найважливіше — цілі потрібно щоразу писати наново, з пам’яті, не списувати з попереднього дня. Це відфільтровує цілі і дозволяє визначити, що насправді важливе та допомагає тримати фокус.


 

Які поради можеш дати читачам щодо швидшого досягнення цілей?

Є таке поняття як провідники і напівпровідники у досягненні цілей. Провідники — це ті люди/події, які допомагають досягнути цілі; напівпровідники непрямо допомагають у цьому, наприклад, ті люди, які також ідуть до схожої цілі і допомагають тобі підтримкою.

От, наприклад, одна з моїх цілей — здорове харчування. У цьому випадку я для себе вибрав провідника — дієтолога, який складає мій раціон на кожні два тижні і дисциплінує мене. Напівпровідником є моя команда підтримки — моя дружина. Вона має схожі цілі і не дає збитися з курсу. Така схема розподілу може стосуватися і занять спортом, і професійного розвитку.