11 жовтня, у Міжнародний День дівчат ми відзначали другу річницю IntelliWomen Community - жіночої спільноти в Intellias, створеної у 2021 році. Того ж року Intelias став першою ІТ-компанією в Україні, яка підписала Принципи розширення прав і можливостей жінок. Ми також підписали декларацію задля гендерної рівності та запобігання домашньому насильству, розроблену Фондом Народонаселення ООН в Україні. 

Сьогодні розповімо, чого вдалося досягти за ці два роки. Як просували гендерну рівність, розширювали права і можливості жінок. А також як створювали сприятливе середовище всередині Intellias та технологічної індустрії в цілому. 

Від моменту створення IntelliWomen Community, кількість учасниць в спільноті зросла до 450, що наразі становить майже 60% від всіх жінок в компанії. 

За цей час відсоток спеціалісток в Intellias зріс з 26% на початку 2021 року до 27,6% у 2023 році. Частка залучених у розробку спеціалісток становить 17,9% від усіх працівників, залучених у цьому напрямку, у порівнянні з 17% у 2021 році. Жінки займають 43,81% керівних посад проти 35,16% у 2021 році. 

Ми провели 15 зустрічей в спільноті на 15 тем. Окрім того, провели понад 20 зовнішніх подій за участю учасниць спільноти IntelliWomen. 

IntelliWomen Community організувала 3 фандрейзингові кампанії на підтримку жінок, які перебувають на передовій. На зібрані 650 тисяч гривень закупили 50 комплектів зимової жіночої військової форми та 120 пар жіночого тактичного взуття. Також на підтримку жінок, постраждалих від домашнього насильства - зібрали 50 000 грн у фонд БО «Горіховий дім» на ремонт Жіночого центру. 

Участь та партнерство в конференціях, що підтримують жінок в IT та сприяють жіночому лідерству: 

  • Women TechStyle Summit 2022 
  • Perspectywy Women in Tech Summit 2023 
  • WTMDareToBe Conference в Колумбії 
  • WITH ініціативи в Іспанії 
  • Щорічні конференції ООН Жінки в Україні 
  • Post-War Innovative Transformation of Ukraine Conference у Польщі 
     

Юля, Employer Brand Specialist  
 
“Відколи я стала учасницею IntelliWomen, побачила чимало чудових змін в Intellias. Це зокрема про вагомий внесок спільноти у зміцнення рівних можливостей для жінок-спеціалісток в Intellias. Серед ключових досягнень комʼнюніті – підписання Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs), створення та запровадження політики з різноманітності та найму (recruitment diversity and hiring policy), а також активна підтримка українських ветеранів. 
 Як учасниця спільноти, я мала та маю можливість брати участь в багатьох внутрішніх і зовнішніх заходах. Вони допомагають поширювати ініціативи компанії в інклюзивності та гендерній рівності не лише в рамках спільноти та нашої країни, але й на глобальних ринках. 

За ці два роки я побачила вплив діяльності спільноти та пишаюся тим, що є частиною компанії, яка не тільки говорить, але й активно підтримує жінок і принципи EDI. Ця прихильність до принципів EDI є одним із ключових факторів моєї лояльності до компанії”. 

 
Марина, EDI координаторка 
 
"IntelliWomen Community для мене - концентрація підтримки, сили та впевненості, що надихають на зміни. Це про цікавих спікерок, важливі дискусії та натхнення. Це спільнота, де культурна різноманітність та взаєморозуміння відкривають нові горизонти, дозволяючи кожній з нас при цьому бути собою”. 
 
За час існування IntelliWomen, спільнота отримала міжнародне визнання. Intellias здобув срібну нагороду премії HR & Employer Branding Awards від Forbes Bulgaria. Наш проєкт IntelliWomen: Breaking Barriers, Empowering Women відзначили серед 100 номінантів у категорії “Робоче середовище”.  

Також ми отримали спеціальну відзнаку SoDA Awards 2023 – нагороди для лідерів ІТ-сфери у Польщі. Журі оцінило нашу ініціативу IntelliWomen та зусилля, спрямовані на розширення прав і можливостей жінок у технологічній сфері. 
 
Рівність, різноманітність та інклюзивність є одними з головних і незмінних цінностей Intellias, тож попереду ще багато проєктів та неймовірних новин.