Більше року через пандемію COVID-19 вся команда Intellias працює дистанційно. А влітку віддалена робота набуває ще й нової форми – воркейшну, тобто з’являється можливість поєднувати роботу з відпочинком біля моря чи у горах. Ми жартуємо, що в Intellias настільки добре, що наші спеціалісти навіть у відпустку відмовляються йти. І сьогодні розкажемо про кілька таких воркейшенів.

Роман, VP, Talent Management

Якісний інтернет був одним з важливих пунктів при пошуку житла для роботи. Тож я попросив господарів зробити тест швидкості інтернету і надіслати мені скріни. Моя вимога була мінімум 30 мг/секунду. У них же було 7 чи 10мг/сек, але господарі погодились усе покращити і навіть змінили провайдера. Для Романа, VP, Talent Management, це перший воркейшн. Разом з дружиною та двома синами він провів місяць у Хорватії. 

Окрім інтернету, Роман звертав увагу на тип помешкання. Зупинився на будинку, аби вони з дружиною мали місце для роботи, а діти подвір’я для відпочинку. Також господарі допомогли подружжю з нянею. Вона щодня проводила час з дітьми: водила на скелелазіння, в кіно, у басейн, а після роботи Роман з сім’єю звісно ж відправлявся на море. 

Я був від моря кілометрів 4-5, ми бачили його, але не проводили мітинги з пляжів. Ми швидше прийняли рішення, що їдемо жити в Хорватію і мати доступ до моря. Я вирішив спробувати воркейшн, адже зрозумів, що цього року не зможу взяти відпустку, у нас зараз більше 500 вакансій  і дуже ризиковано випадати з процесу. Уже зараз можу сказати, що у Хорватії я працював більше, ніж вдома. У тебе є лише робота і відпочинок. Не треба їхати до стоматолога, на СТО чи помити машину та й відпочинок планувати не треба.

 

Ганна, бізнес-аналітикиня

Я не вперше практикую такого роду поїздки, – розповідає Ганна, бізнес-аналітикиня. Разом з чоловіком вона була на воркейшені на півдні Албанії, майже на кордоні з Грецією у місті Саранда.

Торік ми їздили працювати у Карпати, а два роки тому у Великобританію неподалік від Лондона. Це великий плюс віддаленої роботи і, зокрема, можливості, яку надає нам Intellias. Найголовніше, я помітила, що стала продуктивнішою, збільшилось відчуття легкості, побільшало емоцій та відновився ворк-лайф баланс. Велетенський плюс, який я виділила для себе – це мотивація завершити роботу «вчасно», бо ще стільки всього треба було побачити, чи просто прогулятись на море.

Ранок починався, як правило, з купання у морі. У нас була величезна тераса з видом на море, отож після ранкових купань ми снідали і пили каву з прекрасним видом. Робочий день виглядав доволі стандартно: мітинги, таски тощо. Втім відчуття легкості, можливості вийти попрацювати на балкон з неймовірним видом і сонячна погода якось дуже бадьорило. 

Щодо локацій до відвідин, то наполегливо рекомендую не сидіти у одному місті, а брати авто на прокат. Албанці – люди добрі і дають автомобіль в оренду без усяких депозитів і лишніх паперів. Потрібно лише водійське посвідчення і паспорт.

У вікендовій мандрівці рекомендую зупинитись на перевалі Логара пас, дорога, що веде від міста Вльора до Саранди. Краєвиди там неймовірні, з одного боку море, а з іншого гори. Найбільше мені запам’ятались:

 1. Пляж у Порто Палермо (просто ван лав)
 2. Містечко Дермі (там відпочивають переважно італійці, тому ціни відповідні, але вода просто бірюза і пляжі класні)
 3. Селище Борш, звідки також чудово видно панораму гори-море, і вода кришталевого кольору
 4. Славнозвісний пляж Jippe, куди дістатись можна лише на машині. Потім ще треба йти 20 хв пішки по дуже скелястій дорозі. Там час наче завмирає і ти залишаєшся наодинці з природою…

Албанія – прекрасна країна, ще дуже недооцінена туристами, але має величезний потенціал і за років 5 дасть фори багатьом світовим курортам.

 

 ТОБІ МОЖЕ
БУТИ ЦІКАВО…
Щодня їздити на велосипеді: історії Intellibike Challenge

 

Володя, Senior Delivery Manager

Володя, Senior Delivery Manager в Intellias, колега Ані. Як і вона, він відпочивав у Саранді

Здебільшого я працював в апартаментах на терасі, але іноді проводив робочий день у закладах неподалік від пляжу. Час в Албанії у порівнянні з Україною -1 година, тому мій робочий день починався/закінчувався раніше. Ввечері відпочивав на морі та у місті, іноді грав в Xbox або дивився разом з родиною EURO 2020.  

Завдяки такому воркейшену у мене відпала частина домашній обов’язків – з’явився час прочитати бажану книгу, пройти відеогру, яку купив ще минулої осені. І ще зникло відчуття, що потрібно постійно поспішати, як це відбувається у традиційних подорожах. 

Албанія має свої традиції, але і не цурається інших, відчувається велика приступність Італії: в їжі, в темпераменті тощо. Овочі та фрукти тут, наче з городу в бабусі, як в дитинстві. І звісно не можна не згадати про морепродукти, які ще вчора плавали в морі. Мяса тут немає, а те що є, назвати м’ясом я не можу. І тут абсолютно немає гречки)) Як виявилося, це без таких продуктів мені доволі складно. Ціни на продукти на рівні київських. 

Люди дуже прості і дуже відкриті. А ще тут культ Мерседесу. 90% авто на вулицях цієї марки. Саранда схожа на Україну 10-15-річної давності. Місцеві все ще вчаться, що чисто там, де не смітять, а не там де прибирають. За відчуттями доволі корумпована країна, а ще усюди готівка, оплата карткою радше виняток. 

Ось, що Володя радить відвідати у Саранді:

 1. Blue eye. Магічне місце з супер блакитною водою яка під шаленим тиском виходить з гірських недр
 2. Місто Гірокастр. Гарний кандидат для зйомки серіалів типу “Гри пристолів”
 3. National park Butrinti. Зелень і залишки історії. Цікаво але nothing special
 4. Ксаміль. Місцеві Мальдіви
 5. Замок Lekursi. Залишки замку, з якого відкривається панорамний вид на всю Саранду. На території є ресторан, де в вечері грає жива музика. 

 

Катерина, Talent Delivery Manager

Я живу в Києві, і влітку доволі спекотно працювати з квартири. Ми щороку трохи мучимось з цим. Раніше рятувались в офісі, зараз треба було думати про якісь інші варіанти. 

У дитинстві Катя, Talent Delivery Manager, любила читати грецькі міфи, а ще любить морепродукти. Тож “інший варіант” згенерувався одразу – на воркейшн Катя відправилась у Грецію. 

Така опція дуже надихає, оскільки раніше було відчуття, що робота займає найбільше часу, а особисте життя десь на задньому плані. Зараз ніби навпаки, ця свобода відкриває друге дихання. Дуже круто, що компанія надає таку можливість, оскільки це піднімає лояльністькоманди, а по факту результативність точно не зменшується, скоріше навпаки зміна картинки додає сил.

Я знайшла собі робоче місце в будинку і сильної різниці в плані зміни робочого місця не відчувала. Єдине, що я більше працювала на воркейшині. Мій робочий день в Києві починається о 10:00 і закінчується о 18-19:00. У Греції ж я на роботі з 9:00-19:00, мабуть тому що трохи раніше прокидаюсь.

Після роботи ходимо до моря і вечеряємо в місцевому закладі. Щоправда, на нашому острові їх не так багато. Взагалі люди тут дуже повільні та на релаксі, тому треба переключатись з ритму міста. Не нервувати, коли не приносять одразу меню чи не працює щось на вихідних. Їжа супер смачна, акцент на рибу, але є таверни, які спеціалізуються на м’ясі.

Рекомендації островів на вихідні:

 1. Острів Куфонісі. Тут дуже спокійно та затишно. Релакс, смачна іжа і піщані пляжі = ідеальне комбо
 2. Санторіні. Класне місце, щоб зробити фото та полюбуватися видами, але тут багато туристів
 3. Антипарос. Мій улюблений острів: супер спокійний, вілли далеко одна від одної. Відчуття, що ти десь в селі, в якому ще й море є) Якщо будете тут, то загляньте в Таверну Mraka (Pipinos). Тут найкраща риба та крайовий салат. Поруч є локація, звідки можна спостерігати, як заходить сонце. 

Воркейшн – це лише одна з переваг, які доступні нашій команді. Приєднуйся до Intellias та дізнавайся про інші з власного досвіду.