Сфінкси, алани і React – рецепт успіху кар’єри Іллі

 

Illia Diachenko

Ілля

React розробник

Сфінкси, алани, охоронні розкопки. Раніше Ілля, React розробник в Intellias, був археологом. На замовлення держави чи приватних осіб він займався науковими розкопками.

“Ще у школі я заприятелював з вчителем історії, який їздив в археологічні експедиції від історичного факультету Харківського НУ ім. В. Каразіна. Якось я приєднався до експедиції і з того часу їздив регулярно. Паралельно я здобував вищу освіту за спеціальністю “радіоінженерія”, але розкопки займали дуже багато часу, тому за спеціальністю я не працював”.

Якось на замовлення одного професора разом з колегами ми розкопували найбільший курган скіфів, який розташований у Харкові. Треба розуміти, що курган – це як піраміда, його потрохи грабують роками, тому знайдені у кургані шматки шолома, наконечники стріл, глечиків – це уже великий скарб для археолога”.

 archeological excavations

Попри те, що археологія дуже подобалася Іллі, була й інша сторона цього захоплення. “Отримавши 2100 гривень за півторамісячну експедицію, я вирішив, що потрібно щось змінювати”. Ілля давно розумів, що хоче працювати з інформаційними технологіями, тож записався на курси Front-end. Спершу поєднував навчання з розкопками, брав з собою ноутбук в експедиції, але з часом зрозумів, що це складно. Згодом влаштувався на першу ІТ роботу – займався версткою”.

Сьогодні Ілля в світі розробки уже 4 з хвостиком роки. За цей час пробував освоювати й інші ІТ напрямки, але зрештою обрав розвиватися саме в Front-end. Археологія ж стала місцем, куди він може, коли завгодно повернутися і відпочити.

Верстальник книг і графічний дизайнер – прев’ю до Front-end кар’єри Сергія 

 

Serhii Vitkovskyi

Сергій

JavaScript Engineer

У 2010-му книга “Лускунчик”, видана одним з харківських видавництв, отримала від Кабінету Міністрів України премію ім. Лесі Українки за художнє оформлення. Підготовкою цього видання до друку разом з колегами займався Сергій, Middle React розробник в Intellias.

“Я починав зі сканування та ретуші ілюстрацій, які художники на той час, тобто у 2002-му році, малювали вручну. Впродовж 10-ти років я був верстальником каталогів, дитячих книг, шкільних підручників і розробляв дизайн упаковок, зокрема, для розвиваючих ігор. Також працював графічним дизайнером, займався додрукарською підготовкою. Виріс до провідного редактора відділу”.

З часом Сергій почав розуміти, що книжковий ринок змінюється та переходить у цифрову версію. Його колеги у видавництві почали створювати електронні версії книг та розвиваючі ігри для планшетів. Згодом вони взагалі відкрили власну ІТ компанію. Рухатися далі вирішив і Сергій:

 ТОБІ МОЖЕ
БУТИ ЦІКАВО…
Intellias-івці, які змінили спеціальність в межах компанії

“В університеті я мав досвід з HTML, CSS та Flash (така старовинна технологія:). Також стала в нагоді моя тяга до роботи з візуальним контентом. Тому обрав для себе напрямок Front-end і почав його вивчати самостійно паралельно з роботою. Згодом ми порадилися з дружиною і вирішили, що я звільняюсь з роботи і продовжую навчання. Тож я пішов на курси верстки і буквально за кілька місяців після завершення один з лекторів покликав мене у компанію, в якій він працював”.

Досвід роботи графічним дизайнером за словами Сергія тепер допомагає йому у Front-end – він може аналізувати задачі очима і як графічного дизайнера, і як Front-end спеціаліста. Якщо потрібно відредагувати векторну чи растрову графіку, придумати відсутні елементи інтерфейсу, Сергій може обійтись і без допомоги дизайнера. Окрім того, до робочих процесів він старається підходити і як проджект менеджер, і як виконавець завдання, а ще як тестер, адже перш ніж відправитися у друк, книга мала пройти ретельний контроль якості, яким займався Сергій.

Від дитячої книги і мрії про комп’ютери до реальної і улюбленої роботи

 

Serhii Onishchenko

Сергій

IT Administration Specialist

Коли Сергію, IT Administration спеціалісту в Intellias, було 7, він прочитав “Енциклопедію професора Фортрана” і почав мріяти про комп’ютери – хотів пов’язати своє життя з обчислювальною технікою. “У свої 18-ть я збирав комп’ютери для друзів та близьких, я горів цим, хоча грошей це приносило зовсім трохи”, – каже Сергій.

Наступні кілька років він працював на різних посадах: був продавцем продовольчих товарів, оператором-телефоністом, на швейній фабриці оперував станками з числовим програмним керуванням, а ще працював охоронцем та вантажником на цегляному заводі.

Завдяки другу 10 років тому Сергій знову повернуся до комп’ютерів. “Мій друг порекомендував мене на посаду сисадміна в одну з мереж супермаркетів. Я дуже боявся туди йти, вважав себе не достатньо кваліфікованим. Але тест я пройшов на диво швидко і потрапив у команду. Сказати, що мені було страшно – це не сказати нічого, але, як виявилося, відповідальності я не боюсь. Згодом мене почали переводити в інші супермаркети вирішувати різні проблемні аспекти, був, свого роду, кризовим менеджером”.

На цій посаді Сергій пропрацював 5 років, а далі ще один друг порекомендував його в іншу компанію. У 2019-му ж Сергія знайшли уже наші рекрутери. І з того часу він працює у харківському офісі Intellias. “Це була непроста дорога, – каже про свою кар’єру Сергій, – це стало початком ще складнішого, але набагато цікавішого шляху”.

Ці три історії неймовірно надихають, приєднуйся до команди Intellias і починай кар’єрну подорож , на яку заслуговуєш.

 ПЕРЕГЛЯНЬ ВІДКРИТІ
ВАКАНСІЇ ДЛЯ…
різних технічних і нетехнічних спеціалістів в Intellias