Марія
На роботі чи на відпочинку за кордоном, у сумці Марії Абрютіної завжди є кросівки та спортивний одяг. Вона – інструкторка англійської мови в Intellias і одна з засновниць наших спільнот IntelliRun та IntelliSwim. Активно займатись бігом Марія почала майже 4 роки тому, а 2,5 роки тому додалось і плавання.
Забуває про біг Марія лише один раз на тиждень – в неділю, а за решту 6 днів вона старається набігати 60 кілометрів. Коли попереду змагання на довгі дистанції, тижнева норма збільшується до 100 км.
Готуватись починає ще за три місяці до події: “Бігати варто з мінімальною кількістю одягу. Початківці одягають багато зайвого, як в теплу, так і в холодну пору. Навіть взимку одяг має бути максимально легким, але багатошаровим. Водночас не слід забувати про рукавички. Тіло нагрівається під час бігу, а кисті рук охолоджуються і дуже швидко замерзають”.
Марія намагається їсти і пити не пізніше, ніж за 4 години до марафону або запливу. Каже, що це не норма, але така особливість її організму. Щороку у спортивних планах Марії один марафон, заплив та трейл.
Наразі найсміливішим своїм здобутком вважає участь у трейлі “Wet Hills” на дистанції 42 кілометри: “Мене дещо бентежив той факт, що бігти потрібно наодинці у лісі, де зненацька може піти дощ, ти можеш заблукати або навіть травмуватись. У списку обов’язкового спорядження разом зі звичними речами є такі предмети як свисток чи ізофолія, щоб вкритись, якщо ти загубишся чи травмуєшся. Ще при підготовці до старту стає моторошно, коли слухаєш історії тих, хто вже сходив з дистанції або чекав на допомогу”.
Цього року Марія поставила нову ціль – підкорити Босфор. Зараз її найбільша спортивна мрія – взяти участь у тріатлоні, але для цього Марії потрібно опанувати ще й велосипед.
Знайомимось з велоспільнотою Intellias
Микола
А от у Миколи Новікова, Senior DevOps спеціаліста, Босфор уже позаду, але й водночас попереду. Минулого року він уже брав участь у щорічному запливі і підкорив протоку за 1 годину і 16 хвилин. Цього року спробує покращити час. Займатись плаванням він почав ще в дитинстві. Через кілька років басейн закрили через аварійний стан і можлива кар’єра плавця закінчилась.
Повернуся до води Микола у 2019-му. Intellias компенсовує усім своїм спеціалістам річні абонементи в одну з відомих мереж фітнес-клубів. Тож спершу Микола тренувався у тамтешніх басейнах. Потім плавав в Інституті фізкультури у Києві. Якось на одному з відкритих басейнів він зустрів українського плавця і призера Олімпійських ігор Дениса Силантьєва. Спробував обігнати його на одній з доріжок, але “Денис впевнено залишив мене позаду”, – сміється Микола. – “Попри це, можливість відвідувати басейни, де тренуються відомі спортсмени, дуже надихає”.
Микола тренується сам. Плани тренувань та іншу корисну інформацію шукає у різних інтернет-спільнотах. Нещодавно зареєструвався на сайті Федерації плавання України. А рік тому він почав захоплюватись Youtube-канали, на яких люди вчать плавати інших:
“Я надихнув займатися плаванням уже двох людей: свого друга та одного з наших колишніх спеціалістів. До речі, незабаром він знову повернеться у команду Intellias. Двічі в тиждень він плаває за моїм планом, а третє тренування відбувається уже з моєю участю. Я не претендую на якесь вище мистецтво тренерства, але я розумію, що можу навчити людину плавати”.
Микола та Марія зустрічаються на запливах. Наприкінці лютого вони брали участь у Відкритому чемпіонаті Києва з плавання. На забігах Микола також бачиться з Марією, але у якості підтримки. Колись на футболі він травмував коліно, тож з цього часу обережно ставиться до бігового спорту.
Олексій
Олексій Скоцик, Senior Automation Test інженер, уже встиг оббігати з колегами ледь не усі парки Києва, залишається лише Сирецький. У біговому чаті він планує як звичайні пробіжки, так і участь у майбутніх марафонах. До прикладу, в одні з дощових і холодних вихідних жовтня 2020-го Олексій разом з Марією та з Людмилою Костишеною (про неї розкажемо трохи нижче) взяли участь у Wizz Air Kyiv City Marathon. Олексій тоді подолав напівмарафон – 21,1 км.
Олексій починав з кросфіту, але хобі потребувало регулярних тренувань, тож він звернув увагу на біг: “Не важливо, де ти і коли хочеш тренуватись. Це спорт, для якого тобі не потрібен спортивний майданчик, можна займатись наодинці. За кордоном дуже багато людей бігають на вулиці, в парках. Ти бачиш це і розумієш, що можеш так само”.
Такої думки Олексій дотримується уже 3 роки. Бігає тричі на тиждень – у понеділок, середу та п’ятницю. Виходить за один раз не менше 10-ти кілометрів, а якщо захоплює ще й Труханів острів, то 16-18 км: “Мені здається біг і вакцинація – це дуже крутий спосіб для будь-якої компанії тримати своїх спеціалістів здоровими. У нас є і вакцинація восени від грипу і спортивна спільнота”.
Цього року Олексій також буде серед учасників півмарафону від Wizz Air. Каже, що хоче покращити свій час. “Логіка проста, – каже Олексій. – Якщо ти можеш пробігти 5 кілометрів, то пробіжиш і 10. Спортивні новини цьому яскравий приклад, я постійно за ними слідкую, аби зрозуміти, на що здатна людина. Спортсмени постійно б'ють рекорди в бігу. Як наприклад Кіліан Жорне, який намагався побити рекорд і пробігти більше 303.5 км за 24 години. Це доволі крутий темп. Якщо ти думаєш, що тобі важко, просто подумай про цих людей і бігти стане легше”.
Людмила
Якщо розповідати про Людмилу Костишену, Delivery Manager, то здається, що вона якраз і надихається такими рекордсменами. Навчилась плавати Людмила у 2018-му і незабаром уже перепливала Дніпро, аби разом з іншими привернути увагу до його забруднення.
Усього за 9 місяців плавального “стажу” брала участь у запливі через Босфор, але через брак досвіду подолати дистанцію не змогла. Тому у 2020 році вона повернулась у Туреччину і цього разу таки фінішувала – 1 год. 30 хв. Тепер вона плаває з тренером 2-3 рази в тиждень. До речі, у них спільних тренер з Марією. Восени досвід здобутий на цих заняттях згодиться Люді у Хорватії. Вона братиме участь у змаганнях Oceanman.
Як переплисти Босфор: поради спеціалістів Intellias
Біг з’явився у житті Людмили в 2015 році. З нагоди пробігу під каштанами у Києві організовували безкоштовні заняття з тренером, тож вона вирішила спробувати займатися: “До цього я намагалась бігати сама, але результати були поганими, і я не розуміла чому. Після заняття з тренером у мене з’явилось розуміння, щоб біг був справді спортивним заняттям потрібні деякі знання”. Відтоді вона регулярно бігає та щороку бере участь в таких подіях як Пробіг під Каштанами, Wizz Air Kyiv City Marathon, Nova Poshta Kyiv Half Marathon.
Усі наші герої розповідають, що надихнули друзів та колег займатись спортом. Сподіваємось, що цей матеріал матиме такий же ефект. А поки пропонуємо тобі приєднатись до нашої команди. Тут більше трьохсот можливостей для твоєї кар’єри.