Natalia Sharudina

Наталя

Delivery координаторка

Починала з асистентки, потім лідила невеличку команду, яка наймала людей на стратегічні пресейл проєкти. Згодом очолила також рекрутингову команду Intellias у Львові. Так минули 8 з половиною років рекрутингової кар’єри Наталі.

“Час від часу я задавала собі питання, що далі. Я розумію, що стелі немає в жодній професії, але почала думати про делівері координаторство. Розпитувала про все знайомих, які працюють в цьому напрямку, почала читати відповідні книги. Також закінчила курс по проджект менеджменту, були окремі курси по мотивації, конфліктології, коучингу. Я постійно відвідувала і відвідую різні тренінги, воркшопи, закінчую один і відразу записуюсь на інший. Попри це, я все ще розуміла – мені бракує технічних знань, тож вчитися доведеться нон-стоп. У моїх найближчих планах пройти якісь технічні курси та курси з тестування”.

Після чотирьох місяців активної самоосвіти план Наталі приніс результат: “Я часто говорила колегам з делівері, що мені було б цікаво приєднатися до їхньої команди. Один з них якраз розширював команду, і я подалася на вакансію проджект координатора”.

Зараз Наталя координаторка на одному з проєктів. Проєктні та процесні мітинги на боці замовника. Її головне завдання – зробити все, щоб спеціалісти відчували себе командою і проєкту, і Intellias.

team building near the river

“Зараз у мене Android, iOS, QA команди та один DevOps. Загалом це 23 людини.
Все, що стосується мотивування, утримання спеціаліста на посаді, будь-які питання щодо відпусток, лікарняних, перегляду зарплати – за усі піпл та менеджмент процеси відповідаю я.

Нетворкінг, вміння комунікувати, мультизадачність, стресостійкість та розуміння, з якого боку підійти до людини. Це головні навички, на думку Наталі, які вона здобула в рекрутменті та вдало використовує й на новій посаді.

Ми впевнені, що вони ще довго будуть актуальними для Наталі, адже в її кар’єрних амбіціях бажання дорости до делівері менеджерки.

Andrii Iliasov

Андрій

TechOps спеціаліст

“З самого початку я знав, що працюватиму за спеціальністю, моя вища освіта – обслуговування комп'ютерних систем та комплексів, моя перша робота – технічний сапорт”.

Після трьох років роботи Андрія підвищили до керівника техпідтримки компанії, в якій він на той час працював. Там він пропрацював ще 4 роки, а потім переїхав до Києва. У нашу команду Андрій потрапив завдяки колишньому співробітнику, який потім став DevOps спеціалістом в Intellias. Він порекомендував Андрія на посаду сисадміна.

Тепер його друг Senior DevOps інженер у львівському офісі. Після 1,5 року на посаді сисдаміна Андрій також вирішив рости далі – до TechOps спеціаліста. Для початку записався на курси по Bash Linux, однак, як виявилося, теорія це лише половина справи.

“До позиції TechOps неможливо повністю бути готовим. В тебе можуть бути якісь техзнання, ти можеш щось знати зі скриптових мов типу Python чи Bash, але підготуватися до конкретних задач, доволі важко, адже все йде в комплексі. Тут залежить, наскільки ти комунікабельний, наскільки легко засвоюєш інформацію”.

Своєму менеджеру Андрій сказав, що хоче ротуватися, і паралельно слідкував за новими вакансіями, усе вдалося: “Коли я перейшов у TechOps, то двоє людей, в чию команду я потрапив, також ротувалися, один пішов у реліз-інженери, а інший – у Intellias DevOps Camp – кількамісячну оплачувану програму для Junior DevOps спеціалістів та спеціалісток. Її випускники мають можливість отримати офер від компанії уже на Middle позицію”.

 ПЕРЕГЛЯНЬ ВІДКРИТІ
ВАКАНСІЇ ДЛЯ…
DevOps спеціалістів

“Я займаюсь тим, що сапорчу девайси для різних замовників. У нас є чимало клієнтів, в яких є своє обладнання. На ньому відбувається різне тестування, якісь девайси використовують розробники. Моя задача – зібрати і налаштувати ці девайси, зробити крос-чек і тоді віддати нашим ІТ спеціалістам. Крім того, ми апдейтимо та тестуємо це обладнання, валідуємо нові апдейти – усе, що стосується підтримки хардверної частини. У перший місяць було дуже важко, але чим більше кейсів, тим швидше ти вливаєшся у процес і починаєш розуміти, що і як робити. Якщо є амбіції та бажання, то спеціаліст завжди знайде можливість зробити своє життя та роботу кращими”.

У подальшому Андрій планує стати DevOps спеціалістом. У нас є дуже сильне відчуття, що йому це вдасться.

Yana Nikolenko

Яна

бізнес-аналітикиня

“До Intellias я працювала у SMM. Ще мала гарний досвід організацій навчальних івентів у громадській організації. Коли я прийшла в команду, то вчилася на 4 курсі університету. Поєднувати було доволі складно, але тепер я знаю – можливо все. Я запитала себе, які сфери мене цікавлять і визначилась – освіта і організація івентів. Тому позиція тренінг координаторки в Intellias була ідеальним варіантом на той час.

Я шукала тренерів для наших внутрішніх освітніх програм та відповідала за проведення цих подій. Разом з командою і експертами СoE(Center Of Excellence) ми визначали найбільш потрібні навички, які потрібно прокачувати у колег, запускали комплексні програми для Senior та Lead позицій. У Training & Development я працювала близько двох років. Мені дуже пощастило з командою, з теплом згадую наші тімбілдінги та чаювання.

У якийсь момент мій менеджер більше розповів мені про можливості в компанії, сфери, в яких я можу розвиватись. Тоді мене зацікавили бізнес-аналіз та UI/UX. Не знаю, в який момент я вирішила, що це буде саме бізнес-аналіз. Думаю, мене просто цікавить все, що має в собі слово аналіз (паралельно я ще вчусь на психотерапевта і вивчаю психоаналіз).

Трохи пізніше я пішла на курси бізнес-аналізу і вже за пів року поєднувала роботу бізнес-аналітикинею на проєкті та тренінг координаторство. Ще через два місяці була уже повністю в БА-команді. Процес переходу був нелегким, але команда дуже допомагала.

Зараз в мої обов’язки входить пошук того, що ж саме потрібно продукту. Для цього я спілкуюсь з клієнтами, описую вимоги до функціоналу. Дізнаюсь в команди, чи все, що хоче клієнт, можливо зробити. Якщо ні, то ми разом шукаємо компроміс. У бізнес-аналізі мені подобається, що я залучена до етапу створення продукту, допомагаю клієнтам оформити їхні думки в конкретне рішення і потім є можливість, побачити, як ці ідеї виглядають в кінцевому результаті.

Коли я працювала в Training & Development, мала можливість відвідувати різні тренінги: по бізнес-комунікації, аджайлу, конфлікт менеджменту, юзер персонам та інші. Тепер ці знання я застосовую в БА. Зараз я з захопленням чекаю початку нового проекту. Цікаво, яким він буде, яка буде команда. Дуже хочу спробувати себе на пресейлах, дізнатись більше про цей процес.

Собі в минулому і всім, хто хоче змінити професію, раджу не відкладати зміни в довгий ящик. Починайте хоч з чогось, хоча б з 5-ти хвилинного відео або з кількох сторінок в день про нову спеціальність. І не бійтеся пробувати, тільки тоді можна дізнатися, чи це твоє”.

 ТОБІ МОЖЕ
БУТИ ЦІКАВО…
Що читають ІТ спеціалісти? Книги на усі випадки життя