“Завжди мріяв про можливість релокейту до США чи Канади, Польщу взагалі не розглядав. До тих пір, поки вперше не поїхав з друзями до Кракова. Фактично закохався в цю країну, почав шукати можливості переїхати до неї. Якось випадково зайшов на глобальний сайт Intellias, а в нас, виявляється, є офіс у Кракові, тому я вирішив спробувати перейти туди”.

Мрія збулась – Дмитро, Senior DevOps інженер, вже 11 місяців живе й працює в Польщі завдяки нашій програмі по релокейту Global Mobility.

“Перший кейс релокації був у 2019-му році. Зараз у нас є 12 таких історій: 5 у Польщу, 1 в процесі у США, 2 релокейти в Україну і ще 2 в процесі, 1 переїзд в ОАЕ, в Німеччину – також 1 в процесі. Релокейт в Україну та ОАЕ можливий тоді, коли в цьому є необхідність для проєкту або компанії. Тоді як у Польщу, Німеччину чи США можна релокейтитись за власним бажанням ”, – розповідає Анна, менеджерка Global Mobility програми. “Подати заявку на релокейт спеціаліст може через наш Career Hub натисканням всього однієї кнопки – Relocate Me. Водночас, потрібно розуміти, що при розгляді заявки враховуються внутрішні вимоги компанії та вимоги щодо оформлення документів. Вся інформація детально описана у нашій корпоративній онлайн-базі знань. Загалом від моменту звернення про спеціаліста до переїзду процес релокації займає приблизно 3 місяці”.

 ПЕРЕГЛЯНЬ ВІДКРИТІ
ВАКАНСІЇ ДЛЯ…
інженерів та інженерок, які живуть у Польщі

“Дуже допомогла підтримка компанії на перших етапах, окрема вдячність тревел-менеджеру Марії, юрисконсультанту Дмитру та делівері директору Олегу, які допомагали мені з переїздом. Також Intellias відшкодовував усі витрати по страховці, візі та медогляду. Доволі довго довелось чекати на дозвіл роботи в Польщі, в часи повного локдауну відбулись зміни, і всі процеси стали ще повільнішими, хоча загалом від подачі на візу до самого релокейшену пройшло десь чотири місяці”, – розповідає Дмитро.

“Майже наприкінці лютого я переїхав до Кракова. Залишився в тій же команді, просто тепер працював із ними з Кракова. Після мого переїзду в Польщі посилили карантин, і вулиці тут до весни були майже безлюдними. Це було трохи дивно і моторошно. Треба визнати, що робота на проєкті, яка фактично не змінилась, попри мій переїзд, допомогала психологічно.

Загалом мені імпонує Краків, це комфортне і красиве місто для життя, особливо для людей з дітьми. Маю двох дітей, які вже ходять до польської школи, їм там комфортно. До речі, тут надзвичайно крута велоінфраструктура, так що для роверистів, ролерів та самокатерів місто потенційно має бути дуже привабливим)

У багатьох українців є стереотип, що Польща майже не відрізняється від України, але, як на мене, це зовсім не так. Так, звісно, недоліків в цій країні теж багато, але кожен їх знайде для себе. Найкраще в цьому переконуєшся тільки на своєму досвіді. Якщо хочете спробувати тут попрацювати й пожити, не сумнівайтесь і пробуйте, тим більше компанія дає такий шанс”.

 ТОБІ МОЖЕ
БУТИ ЦІКАВО…
Воркейшн: досвід та інсайти спеціалістів Intellias

Як і Дмитро у Польщу релокейтнутися вирішив і Сергій, JIRA інженер BPM. Він також переїхав разом з сім’єю – дружиною та трьома дітьми:

“В Intellias я працюю з 2017 року. До того мав досвід роботи в Польщі, проте повернувся. Відколи в нас відкрився офіс у Кракові, почав задумуватися про можливість переїзду. Пандемія суттєво розширила можливості віддаленої роботи, тож врешті я вирішив спробувати податися на релокацію. Хотілося змін, і Польща виглядала оптимальним варіантом: країна не так сильно відрізняється культурно, тут є офіс Intellias, і до того ж я вже знав польську.

У квітні 2021-го я озвучив ідею своєму менеджеру. З ним і з People Partner ми почали працювати над релокейшеном. Я практично був одним із першопроходців.

З одного боку, мені було простіше, бо я не змінював проєкт і команду. З іншого, я відразу хотів переїжджати з великою родиною – дружиною й трьома дітьми. Тому юристи, з якими працює компанія, десь місяць ретельно з’ясовували деталі такого переїзду. Intellias взяв на себе ключові організаційні моменти: оформлення запрошення на роботу (oświadczenie), візу, організацію медогляду й тренінгу з безпеки, оформлення страховки тощо. І врешті у липні я отримав свою візу. На початку серпня я вже був з родиною в Польщі. Тут же ми поїхали й у відпустку, на Балтійське море.

До речі, сиджу за тим же ноутом, але тепер маю за вікном вид на замок Любомирських. Краків – місто красиве, але доволі дороге, тому ми з родиною знімаємо квартиру в Ряшеві, що неподалік. Тим, хто думає про релокацію, я би радив на якийсь час поїхати в ту країну, наприклад, у відпустку. І не боятися змін, тим більше зараз це все простіше”.

Приєднуйся до нашої команди та вирушай за кордон не лише на вікенд, а на скільки захочеш.

 ПЕРЕГЛЯНЬ ВІДКРИТІ
ВАКАНСІЇ ДЛЯ…
різних ІТ спеціалістів в Intellias