Які кандидати подобаються рекрутерам? Та як падемія змінила підхід до підбору ІТ спеціалістів? Розповідає Віолетта, Talent Delivery спеціалістка в Intellias. У рекрутингу вона майже 4 роки. Освоювала професію у продуктових та аутсорсингових компаніях, а також у рекрутингових агенціях. А нещодавно Віолетта розповіла про свою професію в рамках проєкту University Tech Talk у ЛНУ ім. Івана Франка. Ми записали кілька її тез про про зміни у рекрутерському світі за останній рік:

Карантин дещо змінив софскільні акценти, на які ми звертаємо увагу. Тепер, здебільшого, нам не важливо, звідки буде працювати кандидат, чи з дому, чи з Карпат чи з моря. Важливо, аби він був відповідальним, адже правильно використовувати WFH вдається не усім. Також важливий тайм-менеджмент, як людина розмежовує робочий та особистий час, як адаптовується до нових умов.
Звісно ж звертаємо увагу, як спеціаліст комунікує з командою, наскільки добре доносить свої думки. Є спеціалісти, які довгий час працювали автономно і зараз шукають можливостей попрацювати в команді. Спілкування в месенджерах і під час онлайн-зустрічей значно відрізняється від комунікації наживо. Завдання рекрутера – зрозуміти, чи влиється людина в колектив, як буде співпрацювати з іншими. Важливо простежити і момент професійної етики у кандидата.

Карантин пришвидшив комунікацію з кандидатами, адже не потрібно виділяти час на добирання в офіс на співбесіду. Окрім того, процес розмови став менш стресовим для кандидатів, адже говорити вживу для когось складніше, ніж робити це через камеру. Однак є і мінуси. Не завжди спеціалісти вмикають камери, пропадає людський фактор спілкування. Важко протрекати онлайн, як люди жестикулюють і поводять себе в розмові, а це також важливо.

Класний кандидат – це не той, хто подобається тобі, а той, хто ідеально підходить для проєкту та розділяє корпоративні цінності.

Коли кандидати ставлять запитання, це показує його вмотивованість і водночас багато розповідає про людину. Коли запитують, чи є дитяча кімната, ми відразу розуміємо, що це сімейна людина. Або коли запитують про щорічні перегляди зарплати, ти розумієш, що для нього це важливо.

Ми цінуємо, коли кандидат вміє презентувати себе. Іноді це може закрити деякі прогалини.

Якщо кандидат чи кандидатка не підходить для однієї позиції, пропонуйте одразу кілька проєктних альтернатив.


На завершення
За час карантину всі ми отримали цінний досвід і певну експертизу, які дозволили трансформувати процеси в компанії. На мою думку, цей період не варто сприймати як щось негативне. На початку, як і для всіх, такі зміни були для мене стресовими, але я прийняла їх для себе, як можливість відкрити в собі нові горизонти.

А ми пропонуємо відкрити нові можливості тобі!

 

 ТОБІ МОЖЕ
БУТИ ЦІКАВО…
Понад 300 кар'єрних можливостей Intellias