Світлана

JavaScript розробниця Intellias

Усе почалось з математики

«Математика та інформатика мені завжди подобалися. Я вчилася в спеціалізованій фізико-математичній школі, де математика у нас була щодня. Також брала участь в олімпіадах. Мені дуже подобається розв’язувати задачі, знаходити рішення проблем. Після такої школи вибір вивчати інформатику в університеті був цілком логічним.Я закінчила бакалаврат з Комп’ютерних наук в Могилянці. Після університету трохи працювала за спеціальністю, а потім вирішила кардинально змінити роботу, щоб більше спілкуватися з людьми».

Так у житті Світлани, JavaScript розробниці в Intellias, з’явився і кінематограф. Після бакалаврату з Комп’ютерних наук вона вивчала режисуру документального кіно на програмі DocNomads – це міжнародна магістерська програма Erasmus Mundus, яка об'єднує університети з різних країн:

«Ми навчалися по семестру в Лісабоні, Будапешті на Брюсселі. До того ж у нашій групі були люди з усього світу – від Філіппін до Колумбії. Такий культурний мікс дуже збагачує розуміння геополітики та того, наскільки все, насправді, взаємопов'язане. Після навчання я працювала більше 5 років на різноманітних документальних проєктах в якості режисерки, операторки та монтажерки. Мої фільми регулярно показують на міжнародних кінофестивалях».

Розробницька кар’єра кінематографічна

Кілька років тому Світлана повернулась жити в Україну і почала розвивати кар’єру за своєю першою математичною спеціальністю.

«Повернення в IT, чесно кажучи, далось мені важко, оскільки я тривалий час працювала в іншій сфері, а технології постійно розвиваються, особливо, що стосується Frontend розробки. Довелося заново вчитися багатьох речей, я ходила на різні курси, щоб згадати те, що вже давно забулося та здобути нові знання. Потім були численні інтерв’ю і ось я в Intellias. Працюю на проєкті, який надає можливість компаніям надсилати подарунки своїм співробітникам. Він мені дуже подобається, адже приносить радість людям. В роботі найбільше люблю знаходити рішення для різноманітних проблем, розробляти новий функціонал, відчувати та розуміти, що мій код полегшив та покращив комусь життя. Також мені подобається створювати красиві інтерфейси. У нас на проєкті працює ціла команда дизайнерів, тому у нас дуже красивий дизайн та багато анімації».

Поряд з написання коду так само розвивається і кінокар’єра Світлани. Нещодавно ми організовували благодійний показ короткометражок у Кракові на підтримку України. Однією зі стрічок у програмі був “Ленінопад” Світлани.

«Ленінопад” – це іронічний документальний фільм про прощання з радянською епохою в Україні. На цю стрічку мене надихнули закони прийняті Верховною Радою України в 2015 році законами. Вони засуджують радянський тоталітарний режим та забороняють використовувати комуністичну символіку.

Гірка іронія, в тому, що буквально минулого тижня в Генічеську (Херсонська область), що зараз перебуває під окупацією російської армії, заново встановили пам’ятник Леніну.

На мою думку цей фільм дуже співзвучний з тим, що сьогодні відбувається в Україні. Російська Федерація вкотре намагається силою нав'язати своє власне бачення майбутнього України протилежне нашому».

The Fall of Lenin: Trailer from Svitlana Shymko on Vimeo.

Про  кіноплани Світлани

«У вільний від роботи час я займаюся організацією феміністичного кінофестивалю “Фільма” і розробляю сайт фестивалю. Останнім часом мені особливо подобається працювати з архівними матеріалами, критично їх переосмислювати та надавати їм нових інтерпретацій.Тож маю ідею нового фільму з використанням архівних матеріалів. Поки що цей проєкт перебуває на стадії дослідження».

 ПЕРЕГЛЯНЬ ВІДКРИТІ
ВАКАНСІЇ ДЛЯ…
різних ІТ спеціалістів в Intellias