Яскравий макіяж, пол денс, “Що? Де? Коли?”, лайфстайл блогінг та важка музика. Це лише деякі з захоплень дівчат, які в Intellias займають позиції фронтенд тім ліда, Java розробника, Error менеджера та Senior C++ інженера. Дві Наталі та дві Олі розповіли про свої ролі і обов’язки на проектах, поділилися своїми хобі, а також розказали чому дівчатам не потрібно боятися йти в ІТ.

Наталя

Front End Team Lead

Розкажи, чим ти займаєшся? Що входить у твої обов’язки?

Останні півроку я — Front End Team Lead. В мої обов'язки крім, звісно, програмування, входить рев’ю коду, естімейт тасок, контроль за процесами в команді та впровадження протестованих змін на продакшн. А також я проводжу інтерв’ю.

Розкажи про свої хобі

З основних хобі, на які завжди знаходиться час, можу назвати "Що? Де? Коли?" та настільні ігри. Я капітан команди свого проекту в ІТ-Лізі "ЩДК". Останнім часом граємо щомісяця, часто перемагаєм чи займаємо призові місця. Крім того люблю читати (щороку ставлю собі мету на GoodReads), збирати пазли (чудово для медитації), періодично валю монстрів в комп’ютерних іграх (коли треба після роботи випустити пару).

Що (або хто) тебе надихає?

Не можу сказати, що орієнтуюсь на когось чи щось конкретне. Просто не люблю пасти задніх, тож доводиться працювати і вдосконалюватись.

Яку пораду можеш дати іншим дівчатам, які хочуть стати розробниками/тестувальниками/кимось технічним в IT?

Якщо душа лежить до технічної спеціальності - це ж класно, треба слідувати цьому покликанню і не зважати на чиїсь думки з приводу. Коли я тільки прийшла працювати девелопером — мені прямим текстом казали: "дівчинко, ти можеш бути тільки тестувальником, все інше — для чоловіків". Але я вірила в себе, і мені все вдалося.

 

 

Ольга

Error Manager

Розкажи, чим ти займаєшся? Що входить у твої обов’язки?

Я Error Manager. Я координую опрацювання дефектів, їх подальше усунення та верифікацію. Моя позиція це мікс тестувальницьких та менеджерських обов'язків, тому доводиться багато комунікувати та бути в курсі всього.

Розкажи про свої хобі

Для мене макіяж це мистецтво, а не про те як сподобатись комусь чи приховати комплекси. Коли ви вранці зайдете в наш офісний ліфт і від чийогось яскравого обличчя у вас раптом почнуть боліти очі, то знайте, що це була я.

Якось з малюванням в мене не склалось, але я завжди любила кольори. Тому тепер моїм полотном стало обличчя і сам процес нанесення макіяжу заспокоює мене краще за медитацію. А помади чудернацьких кольорів привели мене до неймовірної гармонії з собою.

З любові до косметики розпочались барвисті фото в інстаграмі, а згодом і мій телеграм-канал "Ольця радить всяку дічь", який розвинувся у доволі непоганий гайд з косметики і шопінгу, а потім перекочував у лайфстайл, тому що згодом мені захотілось висвітлювати більш диверсифіковані теми. Через телеграм я зрозуміла, що дуже люблю писати. Це мене не раз рятувало від цілковитого емоційного вигорання. Після відвідин тижневого письменницького інтенсиву, я зрозуміла, що хочу написати власну книгу. Так що зараз я в процесі виписування і читання класиків, аби потроху напрацювати власний художній стиль.

Що (або хто) тебе надихає?

Мистецтво, байдуже яке, — дуже потужна мотиваційна річ. Але найбільше мене надихають люди. І я не маю на увазі щось глобальне, я про тих людей, які поруч зі мною щодня. В Intellias мені пощастило працювати у двох дуже крутих командах і від кожного колеги я перейняла щось класне.

Найбільше мене тішить той факт, що довкола мене неймовірно багато крутезних жінок - в офісі, поза ним, у моїх соцмережах. Якось з подругами ми навіть зробили канбан-борду і писали одна одній задачі, суть котрих була в тому, аби витягати нас зі своїх зон комфорту і заставляти робити те, що ми зазвичай не робимо, такі собі міні-челенджі. Це було дуже весело і надихаюче.

Яку пораду можеш дати іншим дівчатам, які хочуть стати розробниками/тестувальниками/кимось технічним в IT?

Дівчатам, які хотіли б збудувати кар’єру в ІТ, я хочу голосно сказати: “ДАВАЙТЕ, ВПЕРЕД!” Попри те, що чоловіків у сфері більшість, наш час запам’ятають як час дуже сильних, впертих і амбітних жінок. І це неймовірна честь бути однією з них. В мене раніше був страх, що за мою надмірну платтячковість мене не сприйматимуть серйозно, а синдром самозванця завжди стримував від того, аби попросити більше обов’язків або банально себе відстояти. Однак, якщо код класний, то байдуже, хто його пише. Мені яскраві помади аж ніяк не заважають якісно виконувати свою роботу. На роботі ми спершу професіонали та індивідуальності, а вже потім жінки/чоловіки, і з тими, хто думає інакше — мені не по дорозі.

 

 

Ольга

Java Developer

Чим ти займаєшся? Що входить у твої обов’язки?

Мені 26 і за плечима вже майже 5 років досвіду в ІТ. За цей час я встигла спробувати себе в різних ролях на проектах — як технічних, так і менеджерських (Software Engineer, Integration Lead Developer, Support Lead, Scrum Master), але зрештою вирішила знову повернутися з робробку і зараз працюю Java/Scala Developer на проекті HERE.

Розкажи про свої хобі

Моє головне захоплення — музика, особливо важка. Тому найкращий спосіб для мене провести вечір — відвідати концерт хорошої black/viking/doom/death/... metal групи.

Я також люблю співати і час від часу записую кавери.

Часто програмую у вільний час. Багато часу проводжу на Leetcode, де виставляю свої рішення алгоритмічних задач, обговорюю їх з іншими. На цьому сайті я знайшла однодумців з США, Японії, Китаю. Крім цього, я для себе вчу мови, як хобі. Вже спробувала вчити німецьку, польську, англійську, французьку, трохи китайську. Мене потішило, що в Intellias є курси німецької, я думаю це рідкість для наших ІТ-компаній.

Що (або хто) тебе надихає?

Мотивує успіх. Коли починає виходити щось, до чого довго йшла і приклала багато зусиль. Це заряджає азартом йти далі. А ще надихає хороша атмосферна музика та люди навколо.

Яку пораду можеш дати іншим дівчатам, які хочуть стати розробниками/тестувальниками/кимось технічним в IT?

Починайте кар’єру в ІТ тільки якщо вас дійсно захоплює ця сфера. Адже можливо вам прийдеться присвячувати цьому більше часу ніж стандартні 40 годин в тиждень — постійно опановувати щось нове, терпляче розбиратися в технологіях, проекті, коді, а інколи навіть намагатися придумати вихід із нестандартних ситуацій, які ще не були ніде описані.

Не потрібно думати про гендерні стереотипи. З мого досвіду, дівчата мають здібності до ІТ-сфери не гірші від хлопців. Всі обмеження лише в нас в голові. З іншої сторони, важливо зрозуміти свої особливості (що краще виходить, а що — гірше, який для вас найкращий підхід у навчанні, роботі) і використовувати це для кращого результату.

 

 

Наталя

Senior C++ Developer

Чим ти займаєшся? Що входить у твої обов’язки?

Я — Senior C++ Developer. Працюю над навігаційною системою для автомобілів.

Розкажи про свої хобі

Вишиваю хрестиком, в основному картини. Але роблю це більше заради процесу, а не результату, тому готових робіт не так і багато. Вишила собі одну вишиванку, в планах ще одна.

Також цікавлюсь дизайном одягу. Інколи шию з нуля, але частіше – переробляю якісь готові речі. Це повсякденний одяг, в якому можна ходити на роботу.

Ще одне моє хобі – пол денс. На тренування ходжу 2-3 рази в тиждень, почала танцювати 6 років тому. Займаюсь заради розваги, у змаганнях чи показових виступах участі не беру. Інтенсивне тренування дає дуже хорошу розрядку після напруженого робочого дня.

Що (або хто) тебе надихає?

Подорожі. Їжджу у відпустку за кордон 3-4 рази на рік, крім того регулярно на вихідних провідую якийсь з карпатських водоспадів. Люблю оглядати природні та штучні красоти, куштувати місцеву кухню. Дуже сподобалася Прага. Бельгія – країна пряничних будиночків, а Ґент — найбільш казкове з тамтешніх міст. Острів Крит переповнений цікавинками: за 11 днів, проведених там, вдалось об’їздити далеко не все.

Яку пораду можеш дати іншим дівчатам, які хочуть стати розробниками/тестувальниками/кимось технічним в IT?

Вчіть програмування та англійську, розвивайте логічне мислення, одягайте сукні на співбесіди. Але, будь ласка, не йдіть в ІТ тільки тому, що це стильно чи модно і тут можна вийти заміж за програміста.