Кухня як офіс, запилений закордонний паспорт та телевечір замість п’ятничних зустрічей з друзями та колегами. Про 2020-ий ще довго гулятимуть історії. Ми також поглянули на все, що відбулось з нашою командою минулоріч, і створили цей матеріал.

Нові: визнання, проєкти, бізнес-перемоги

Почнемо з кінця, а точніше з кінця 2020-го. Forbes Ukraine визнав Intellias найкращим ІТ-роботодавцем. У щорічному рейтингу видання визначає “50 найкращих роботодавців” серед найбільших українських компаній з різних індустрій. За підсумками дослідження наша компанія потрапила у п’ятірку найкращих. При цьому Intellias – єдина ІТ-компанія серед п’ятірки лідерів.

Також за підсумками річного рейтингу на ресурсі dou.ua нашу компанію визнали найкращим роботодавцем серед найбільших сервісних ІТ-компаній України. Окрім того, Intellias потрапив у п’ятірку найкращих ІТ-роботодавців серед усіх компаній, чиї офіси розташовані у Львові.

А ще у грудні Intellias став Велопрацедавцем 2020 року! Два роки тому ми вже вигравали цю нагороду від ГО “UCycle”. Тоді нас відзначили за найкращі велоумови у київському офісі. А цього року переміг наш одеський офіс, харківський посів друге місце.

Тепер час розповісти, за що нам усе це дісталось. Почнемо з бізнесу. У 2020-му ми привели у компанію нових клієнтів зі США, Німеччини, Нідерландів, Великобританії та інших країн. Також Intellias закріпив позиції на ринку Північної Америки.

Побільшало і стратегічних напрямків розвитку нашої компанії. Поряд з автомобільною індустрією, транспортом та логістикою, а також телекомунікаційними технологіями, виокремилась фінансова експертиза.

Останніми роками ми надаємо все більше сервісів нашим клієнтам. Остаточно такі зміни закріпив Технологічний офіс. Це нова організація, яку ми створили в межах компанії. Вона допомагає нам супроводжувати клієнтів від виникнення ідеї продукту аж до виходу та підтримки його на ринку. Спеціалісти Технологічного офісу уже розробили систему для авто, яка розпізнає пішоходів та запобігає аваріям. Також ми створили концепт системи, яка розпізнає продукти в магазинах і показує незаповнені полиці. Зараз працюємо над системою, яка розпізнає, чи носять люди маску.

Влітку ми відсвяткували п’яту річницю співпраці з нашим найбільшим клієнтом – HERE Technologies – глобальним лідером на ринку електронних карт та геолокаційних сервісів. Також Intellias став Select Consulting Partner у мережі партнерів Amazon Web Services (AWS) – найбільшого провайдера хмарних сервісів. А ще ми стали стратегічними партнерами Charlton Group – глобальним торговельним партнером найбільших автомобільних груп світу.

Ми почали цей розділ з переліку нагород у 2020, так його і закінчимо. Найгучнішою з бізнес-нагород став срібний приз The Stevie Awards у категорії Product Awards. Нас відзначили за розробку CQRS-фреймворку для мікросервісних продуктів. Тим часом компанія Clutch поставила Intellias на перше місце у рейтингу 156 українських компаній з розробки програмного забезпечення.

Виклики: COVID-19

Навесні Intellias підтримав стратегію масового тестування населення. Ми виділили півтора мільйона гривень на закупівлю десяти тисяч тестів для швидкої діагностики захворювання на коронавірус. Першу партію тестів Intellias передав Львівському ІТ Кластеру. Спільно з Львівською обласною та міською владою Кластер запустив кампанію тестування львів'ян та жителів області. Завдяки нашим тестам обстеження на коронавірус пройшли медики, працівники комунальних служб та інші найвразливіші групи населення. Другу партію тестів ми передали медичним закладам Києва та Київської області в межах проєкту #AntiVirus. За COVID-19 response ми отримали нагороду у “Конкурсі КСВ кейсів”.

Зміни: перехід на роботу з дому

Навесні ми пережили велике переселення. Впродовж тижня від початку карантину 96% спеціалістів уже працювали з дому. Адміністративна команда доставляла нам все необхідне – техніку та меблі. Разом зі столами та технікою ми отримували Safety kit – набір медичних масок, санітайзери та рукавички. Крім того, ми застрахували від COVID-19 усіх спеціалістів Intellias. А тим, хто таки підхопив вірус, надсилали смачні подарунки. І традиційно – восени провели вітамінопрофілактику та вакцинацію проти грипу.

Команда: підтримка та ще більше підтримки

Карантин обмежив нас не лише у подорожах, але й забрав можливість пити ранкову каву з колегами чи грати з ними у настільний футбол під час обідньої перерви. Тому ми почали ще більше підтримувати команду. Для початку запустили Intellimornings – короткі ранкові онлайн-зустрічі. На них наші спеціалісти розповідають про закулісся своєї професії, радять, як обрати велосипед, переплисти Босфор чи навчитись сортувати сміття.

Ми запрошували з лекціями різних фахівців: психотерапевтів, істориків, спеціалістів зі здорового харчування та відомих українських кулінарів. А ще ми запустили внутрішню соцмережу Yammer, дистанційний курс йоги, організували книжковий клуб та вперше провели корпоративний турнір з Counter Strike.

День компанії також був дещо іншим, ніж зазвичай. Ми відмовились від традиційного корпоративу і натомість запропонували колегам відсвяткувати у своїх командах. Місце, дату та формат кожна команда обирала самостійно. А івент-відділ підготував цікаві варіанти святкувань і поради, як в умовах пандемії відпочити безпечно.

Ми старались зробити роботу з дому максимально комфортною і дати максимум підтримки колегам, адже людяність – основа нашої компанії. Саме про це йдеться у нашому ролику.

Офісне життя: бути чи не бути?

90% спеціалістів Intellias сьогодні продовжують працювати з дому. Ми не знаємо, коли повернемось в офіси, але точно знаємо, що львівська команда потрапить у свій новий офіс. Влітку Intellias відкрив перший власний офіс у Львові. На місці радянського цеху з ремонту енергетичного обладнання ми створили 6-поверховий офісний центр. Позаду нього 22 художники з різних міст України у рамках фестивалю «Алярм – Львів’20» намалювали 80-метрове графіті.

Більшість наших колег зазначила в опитуванні, що хочуть мати можливість працювати як з офісу, так і віддалено. Ми прийняли їхню позицію та розробили концепцію IntelliSmartWorkplaces для усіх офісів. Після закінчення карантину наші спеціалісти зможуть обирати формат роботи – fixed desks для повноцінного перебування в офісі, shared та hot desks для поєднання роботи з дому та офісу.

Події: конференції, технічні спільноти та соціальна відповідальнсть

Восени ми взяли участь одразу у двох великих міжнародних проєктах. Ми хочемо бачити українські міста сучасними, сталими та екомобільними, тому долучилися до першої в Україні віртуальної естафети SDG RELAY у якості партнерів. Наприкінці вересня наші спеціалісти разом із цілим світом своїм забігом відзначили 5-ту річницю прийняття Глобальних Цілей сталого розвитку.

Всесвітні зміни починаються з маленьких і простих цілей – підтримка відповідального батьківства для нашої компанії одна з них. Саме тому в офісах Intellias існують дитячі кімнати. Цього року вони стали кейсом HeForShe Congress 2020: Рівно цінні в бізнесі від UN Women Ukraine.

Через карантин ми не змогли фізично зустрітись з вами у великих конференційних залах, але спілкувались на наших вебінарах. Навесні вирішили, що хочемо більшого, й долучились до створення спільноти Cloud Builders. Вона об’єднує інженерів хмарних технологій. Спікерами на вебінарах спільноти уже стали експерти з Microsoft, AWS, VMWare, Red Hat та CNCF.

Також ми вперше взяли участь і стали партнерами віртуальної конференції – Production AI Conference. А вже восени наші спікери виступали на найбільшій технологічній конференції України ІТ Arena, яка вперше відбулась онлайн.

Окрім того, ми ділилися своїми технічними знаннями, зокрема, на таких ресурсах як DOU та Codeguida. А тут, у блозі ми публікуємо не лише технічні матеріали, але й розповідаємо та ближче знайомимо вас з життям нашої компанії та її команди.

Що далі?

2020 рік показав, що нам не обов’язково щодня бачитись в офісі, аби відчути, що ми – команда. Ми вміємо творити дива, перебуваючи на відстані, й залишаємось єдиною intellias-team у Львові, в Києві, в Харкові, Одесі, Івано-Франківську, Кракові, Берліні, Чикаго, у Нью-Йорку та в Ер-Ріяді. З великими планами та енергією півтори тисячі людей переходимо у 2021-ий!