Ранок суботи 10 квітня Сергій, Senior AUTOSAR інженер, почав з кави, а вже ввечері у його руках був офер від Intellias та $2000 у якості велком-бонусу. Сьогодні ж він допомагає й іншим розробникам та розробницям прожити день у такому ритмі.

Сергій потрапив у нашу команду завдяки хайрінг дню, а тепер він один з технічних інтерв’юерів на цих подіях. Хайрінг дні — це одноденні заходи, де кандидати можуть познайомитися з найкрутішими проєктами Intellias та отримати офер у той же день. На час карантину вони перейшли в онлайн і відбуваються по суботах 2-3 рази в місяць. Ми були одними з перших на українському ринку ІТ, хто почав робити хайрінг дні. Пора розповісти, за що ми і кандидати так любимо цей формат.

Юлій Цезар з його мультизадачністю відпочиває

“Усе починається о 10:00: кандидати, менеджери та рекрутери збираються на вітальний кол. Ми розповідаємо нашим потенційним спеціалістам про те, що на них сьогодні чекає і презентуємо проєкти”, — каже Артем, рекрутер Intellias. “Потім усі розходяться на кілька потоків технічних інтерв’ю. Я іноді почуваю себе Юлієм Цезарем, який за легендою міг одночасно писати, читати і віддавати накази, адже рекрутери починають ці співбесіди, а одночасно таких в одного рекрутера може бути й 4. Також, окрім кандидата та мене, на цьому етапі присутній технічний інтерв’юер і менеджер”.

Насправді усе починається не о 10:00, а задовго до цього. “Усі хайрінг дні ми організовуємо відповідно до стафінг-плану. Дивимось, які проєкти розширюються та спеціалісти яких стеків їм потрібні. Intellias відомий на ринку своєю автомотів експертизою, тож часто ми проводимо хайрінг дей саме в автомотів сегменті, зокрема на позиції С++/Embedded розробників. Також важливі для нас eLearning та Fintech сегменти із Java/.Net стеками. А ще JS та DevOps, куди ж без них” — , розповідає Олена, спеціалістка Талент маркетингу.

Знайомство з проєктами, кандидатом та можливостями

Запалити вогник в очах учасників вже на початку хайрінг дня — це одне з завдань Володимира, делівері менеджера в Intellias.

“Перші хайрінг дні я допомагав проводити ще у 2018-му, разом з колегами ми їздили у харківський офіс і там спілкувалися з кандидатами. Сьогодні ж з переходом в онлайн ми обов’язково робимо презентацію про проєкти. Вітальний кол — це також і можливість відповісти на різні запитання від учасників. А вже на технічних інтерв’ю я дізнаюся про те, коли кандидат готовий до нас приєднатися, які його зарплатні очікування тощо. Для мене, як менеджера, хайрінг дей — це чудова можливість зекономити час і знайти одразу кілька крутих спеціалістів на проєкт чи проєкти”, — розповідає Володя.

Розгледіти у кандидатах саме того чи ту, які потрібні команді, допомагають рекрутери. Ще до хайрінг дня вони проводять онлайн чи телефоном HR-інтерв’ю, тож до початку технічної бесіди у менеджера та інтерв’юера є фідбек на кандидатів. “Я запитую про мотивацію спеціаліста взяти участь у нашому хайрінг дні та потрапити в команду Intellias. З’ясовуємо його знання англійської, складаємо перше враження про софт скіли”, — розповідає рекрутер Артем. “Ще більше інформації про кандидата ми отримуємо на етапі технічного інтерв’ю. Там я можу давати кейсові запитання кандидату про те, як би він чи вона повели себе в певній ситуації. Також ми дізнаємося, чи має спеціаліст досвід роботи зі Scrum та Agile”.

Втім основна мета технічного інтерв’ю звісно ж з’ясувати, наскільки добре кандидат знає свою спеціальність.

“В середньому технічне інтерв’ю триває годину. За один хайрінг дей я можу провести таких 2-3, тому ми залучаємо одразу кілька інтерв’юерів. Для початку в мене є перелік теоретичних запитань, а далі ми переходимо про практики. Даємо кандидату готовий код, в якому пропонуємо знайти помилку, вдосконалити і відповідно пояснити своє рішення. Іноді спеціалісти вирішують якісь технічні задачки”, — розказує Сергій, Senior AUTOSAR інженер.

 ТОБІ МОЖЕ
БУТИ ЦІКАВО…
Intellias-івці, які змінили спеціальність

Офер+подарунок/велком-бонус — Колаба року

“Окрім оферу, кандидатам, які приймуть його до кінця дня, ми пропонуємо і велком-бонус. Однак для нас важливо, щоб розробники знали — кожен хайрінг дей унікальний", — пояснює спеціалістка Талент маркетингу Олена. "Разом з ідеальним проєктом ми хочемо поцілити у їхнє серце й ідеальним подарунком. Тому учасники мають можливість обрати або грошовий велком-бонус або подарунок. Ми цілою командою брейнштормимо над варіантами, радимось та досліджуємо активності та хобі розробників зі стеку, який готуємо на хайрінг дей.

Хайрінг дей — це також можливість популяризувати важливу для Intellias культуру екомобільності, тому ми часто даруємо електросамокати, електромотобайки і навіть моноколеса. Пропонуємо різну техніку: ноутбуки, монітори. І звісно ж не забуваємо про емоції і плануємо для них подорожі на море, у гори, до вулканів".

  • Найголовніше, за що ми любимо хайрінг дні Intellias

“З дитинства мене оточувала електроніка і електротехніка. Мій батько також був інженером. Вечорами ми збирали різні схеми, він допомагав розбиратись, як вони працюють. Завдяки йому я визначився з освітою і життєвим шляхом”, — розповідає Дмитро, Embedded інженер, який потрапив у нашу команду через хайрінг дей.

“Я закінчив НТУ “Дніпровська політехніка”. Після навчання працював в конструкторському бюро електроприладів: створював документацію для виготовлення двигуна, підбирав матеріали, креслив корпус. Потім проєктував схеми керування електрообладнанням для металургійних заводів. Також збирав бортові мережі для вертольотів, а ще проєктував побутову електроніку. Проте весь час я відчував, що хочу більшого.

Не пам'ятаю, коли саме я почув термін “Embedded engineer”, але з моменту, як дізнався, чим займаються ці розробники, я зрозумів — це воно. Люблю свою роботу за те, що вона на перетині різних дисциплін: програмування, електроніки, фізики. Подобається вона і тим, що вбудовані системи фізичні і служать нам в повсякденному житті.

Про Embedded Hiring Day в Intellias я дізнався, здається, з поштової розсилки. У цей період я якраз задумався над зміною проєкту і був націлений на автомотів сферу. Тож усе співпало. До цього я навіть не чув про такий формат пропонування оферів.

Перед подією трохи переживав, бо знаю, що Embedded у Automotive Embedded та у Bare-metal Embedded, то різне. Я освіжив теоретичні знання і вперед! Найлегше було назвати своє ім'я. Найскладнішим було, мабуть, засинати напередодні. Коли запропонували офер, я ще раз переконався, що будь-які мрії збуваються. Бо коли бонусом запропонували ще й 3D принтер, то, не вагаючись, його підписав. Ще з початку року я переглядав декілька моделей, придивлявся, порівнював, моніторив ціни. А воно ось, як склалося!

Хайрінг дей: кінець та новий початок

Якщо після технічного інтерв’ю ми розуміємо, що кандидат дещо не дотягує до вимог вакансії, надсилаємо йому відповідний лист і кажемо до зустрічі, адже це лише початок знайомства з Intellias. “Буває таке, що кандидат просить надіслати йому детальний розгорнутий фідбек, тоді ми звертаємося до технічного інтерв’юера і готуємо такий матеріал. Бувало, що після цього спеціаліст підтягує свої хард скіли і знову подається на наші вакансії”, — каже рекрутер Артем. А все тому, що Intellias — це Engineering by people, і ми знаємо, що ви про це знаєте;)

 ПЕРЕГЛЯНЬ ВІДКРИТІ
ВАКАНСІЇ ДЛЯ…
технічних та нетехнічних спеціалістів Intellias