Павло раніше працював Python-розробником. Це його улюблена мова програмування, тож він вирішив – обиратиме для себе напрямки, де Python стане в нагоді. Зупинився на DevOps. AWS Павло вивчав ще в університеті, тож вирішив податися на наш DevOps Boot Camp.

  • Junior DevOps Boot Camp – стажування, навчання чи робота?

Intellias DevOps Boot Camp – 6-місячна оплачувана програма наставництва для Junior DevOps інженерів та інженерок.

Стажування часто бувають неоплачувані, або ж учасникам не дають реальних задач. Junior DevOps Boot Camp — це оплачувана робота фултайм над проєктом і водночас навчання під менторством відразу чотирьох спеціалістів Intellias. Справжній буст кар’єри і можливість за пів року пройти шлях, на який зазвичай може піти до двох років. Учасники мали працювати з такими технологіями:
- Amazon Web Services (AWS);
- Git, GitLab + GitLab CI;
- Terraform + Terragrunt;
- Kubernetes;
- Python + Python Flask.

На тих, хто успішно завершить програму, чекав повноцінний офер уже на Middle позицію з можливістю обрати DevOps проєкт для себе.

  • Які вони — пів року до омріяного мідла?

Усе звісно ж починалося з резюме, наступний етап – співбесіда на перевірку компетенцій.
Потенційні учасники програми мали володіти англійською на рівні Intermediate+, мати досвід використання та адміністрування дистрибутивів Linux (Ubuntu, CentOS), базові знання про основні послуги AWS, навички програмування на Python тощо.

Спеціалісти Intellias провели більше сотні розмов з кандидатами. Зрештою, відібрали сімох учасників Junior DevOps Boot Camp.

Павло

Учасник Intellias DevOps Boot Camp

«Я б усім без винятку радив подаватися на буткемпи. Більшість подібних програм готують зі стажера до джуна, і все. А тут за пів року фактично беруть за руку і тренують до рівня Middle. Це унікальний розвиток кар’єри. А щоб відповідати вимогам програми, достатньо шести місяців — року підготовки», – розповідає Павло.

Команда Junior інженерів пів року працювала над проєктом в “пісочниці”. Шість місяців програми ментори поділили на спринти – по два тижні кожен. На кожному спринті з учасниками працювали наставники. Кожен робочий ранок починався з командної зустрічі, на якій усі ділилися своїми успіхами та складнощами.

Джуни перевіряли код один одного і навчалися один в одного. Кожен місяць ментори оцінювали роботу своїх підопічних, а на фінальному демо презентували проєкт, над якими працювали. Протягом всього буткемпу кожен мав написати свій додаток на Python і потім піднімати в різних інфраструктурах.

Основна увага була на хмарній платформі AWS. За підсумками програми учасники також мають отримати AWS сертифікації (AWS Cloud Practitioner, AWS Solution Architect Associate). Троє інженерів, серед яких і Павло, встигли це зробити ще під час програми, попри насичений графік, інші завершать цей етап найближчим часом.

  • Подібні кемпи корисні і для менторів

Менторами Junior DevOps Boot Camp стали одразу троє наших DevOps спеціалістів зі Львова, Києва та ще одна спеціалістка з Києва.

Роман

Ментор Intellias DevOps Boot Camp

Було дуже нелегко поєднувати роботу в компанії та менторство. Це дуже виснажує, але зараз я відчуваю насолоду від того, що ми випустили в світ дуже підготовлених людей і самі вивчили чимало. Я відчуваю, як виріс я на цій програмі, бо здобував досвід від інших менторів і навіть від студентів. На таких кемпах ростуть і ті, хто вчиться, і ті, хто вчить”, — ділиться враженнями один з менторів, Роман, Principal DevOps Engineer.

  • Чим усе закінчилося?

Вже за 4 місяці після старту буткемпу Павло почав працювати на Automotive проєкті, а зараз перейшов Middle-позицію. Інший учасник програми – Олег до потрапляння на Junior DevOps Boot Camp вже 4 роки працював в Intellias. Спершу 1,5 року працював сисадміном, потім перейшов у TechOps команду, де відпрацював 2 роки, а потім вирішилв готуватися до переходу на DevOps. Тепер після завершення буткемпу він готується складати AWS сертифікацію і працювати на Automotive проєкті вже як Middle DevOps інженер.

Олег

Учасник Intellias DevOps Boot Camp

На Boot Camp сподобалися і задачі, і ментори, і команда. Програма була дуже насичена: багато технологій та завдань, які дозволили прокачатися у такі стислі терміни. Було дуже приємно співпрацювати з менторами, вони завжди були готові підказати та скерувати у вірному напрямку. Між нами як студентами теж склалася класна командна робота з чудовою комунікацією. Брати участь у подібних програмах однозначно варто. Головне — налаштуватися, що буде нелегко, бо програма дуже насичена. Але результат того вартий”, — ділиться враженнями Олег.

До кінця піврічну програму пройшли шестеро інженерів, з них п’ятеро вирішили залишитися в Intellias і обрали для себе проєкти в компанії.

 ПЕРЕГЛЯНЬ ВІДКРИТІ
ВАКАНСІЇ ДЛЯ…
DevOps спеціалістів та спеціаліісток в Intellias