Інженер, чемпіон Intelligent Chess Challenge, укладач шахової антології міста Дніпро

 

Дмитро, Senior Front-end розробник і володар золотої нагороди наших минулорічних змагань. У його арсеналі не одна перемога на різного рівня змаганнях, а на першій його фотографії, де він розкладає шахові фігури на поле, Дмитру всього 3,5 роки. У 2009-му він отримав титул міжнародного майстра з шахів і вирішив, що хоче відкривати шаховий світ якомога більше людям. Кілька років Дмитро був віце-президентом Дніпропетровської обласної федерації шахів. Згодом став виконавчим директором об’єднаних обласної та міської федерацій.

Dmytro Markin

Втім найбільша шахова історія Дмитра тоді лише починалась. Він понад 10 років розвивав сайт шахової федерації Дніпропетровської області. Одного дня Дмитро вирішив додати на портал розділ про історію шахів регіону і зрозумів, що інформації зовсім мало. Тож вирішив це змінити: сидів в архівах, читав періодику, спілкувався з різними шаховими гравцями та активістами. Усе переросло у трьохтомну “Антологію Дніпропетровських шахів”. Кожен том – це 350 сторінок. Розповідь починається з 1902-го року – дати створення першого шахового гуртка регіону, а закінчується історіями про шахи у нашому з вами часі. Усіма дослідженнями Дмитро займається сам і наразі не збирається перетворювати свій проект у комерційний, робить це тому, що справді хоче і звісно ж тому, що любить шахи.

До речі, уже зараз можна прочитати уривки  праць Дмитра. Наразі він завершує свою антологію і планує надрукувати перші два томи, третій буде доступним онлайн. Але не забуває Дмитро і про практичну гру, періодично та не без успіхів, приймає участь у змаганнях з швидких шахів та бліцу.

Від гри в шахи до роботи в команді розробників Intellias

 

Данило

Test Engineer

“Вперше у шаховому турнірі Intellias взяв участь в 2015-му році. Я ще не працював в ІТ, але мою заявку прийняли, оскільки тоді я навчався у Львівській Політехніці на Комп'ютерних Науках. Тоді завершив змагання на третьому місці, наступного року вдалось взяти золото. 2017-2019 роки я ділив перші місця з Ігорем Мельником з Івано-Франківська”, – розповідає Данило, майстер FIDE. Минулого року він ще й приєднався до команди тестувальників Intellias і знову взяв участь в Intelligent Chess CHallenge, який вперше відбувся онлайн і на всеукраїнському рівні:

“Потрапляння в десятку вважаю хорошим результатом, адже це давало можливість прийняти участь в сеансі одночасної гри з гройсместером Михайлом Олексієнком через декілька днів. Сподівався завести суперника в складну, тактичну позицію, але він мене випередив і розміняв ферзів вже на 8-му ході. У всіх інших суперників гострі варіанти з розрахунку на постійну необхідність Михайла переключатись з партії на партію, а в мене вже ендшпіль. Однак, саме це і зіграло мені на руку – проста позиція вимагає стратегічної точності і в момент, коли суперник усвідомив, що справи кепські, я чітко розумів, що не маю права його випустити. Той вечір також відношу до одного зі своїх досягнень – не щодня вдається обіграти чемпіона України в прямому ефірі.”

  • Поради Данила гравцям майбутніх шахових турнірів Intellias:

- Розв'язувати шахові задачки перед початком. Вистачить 2-3 вечора по 30-45 хвилин. Ідея схожа на тренування live кодингу перед інтерв'ю
- Оскільки турнір онлайн, пройтись хоча б хвилин 15 зранку, не починати гру відразу після підйому з ліжка)
- Якщо є потреба, повторити свій дебютний репертуар.
- Не витрачати багато часу на прості ходи. Якщо перед вами два рівноцінні варіанти, оберіть один і рухайтесь вперед. Час особливо важливий наприкінці партії і краще якщо у вас його більше, ніж у суперника.
- Отримуйте задоволення від кожної гри, дивіться трансляцію, коментуйте і діліться враженнями

 ТОБІ МОЖЕ
БУТИ ЦІКАВО…
історія найкращої шахістки Intelligent Chess Challenge


Крізь турніри до шахових зірок – історії двох шахістів з Полтавщини

Артем

Android Team Lead

“Шахи з дитинства привчили мене до самодисципліни. Ти ставиш ціль і планово до неї йдеш. Ця гра виробляє в тобі певні звички, причинно-наслідкові зв’язки. Це може допомогти стати успішним в житті”, – розповідає Артем, Android Team Lead. У випадку Артема усе почалось у 5 років, перші ходи він робив разом з татом, а потім продовжив навчання у ДЮСШ. Одне з його шахових досягнень за цей період – перемога в обласних змаганнях Полтавської області, а ще місце у десятці найкращих на Всеукраїнському шаховому турнірі та кілька перемог на міжнародних турнірах.

Закінчив ДЮСШ Артем у статусі Майстра ФІДЕ (міжнародне шахове звання (титул) нижче Міжнародного Майстра, але вище Кандидата в Майстри). І після цього часто грав на різних турнірах: класичні шахи, швидкі, бліц-турніри, інтернет-змагання. Каже, якщо рахувати лише класичні та швидкі шахи, то зіграв зо півтори сотні таких змагань. У 2018-му шахівниця привела Артема на наш турнір. На ньому він потрапив у п’ятірку найкращих, а минулого року покращив свій результат – зайняв третє місце:

“Мені подобається позиційна гра. Тактична гра – це більше про комбінації, про напад, жертви з боку суперника. Однак довго не граєш у тактиці, то грати буває складніше, тому що якість рахунку в тебе падає. Ти гірше рахуєш варіанти і легше набагато прорахуватися.
Тоді як суть позиційної гри в тому, що, використовуючи найменші нюанси, ти набираєш сукупність позиційних факторів: там в тебе трішки краще стоїть фігура, там в суперника слабке поле. Цю всю інформацію ти по крупинці збираєш і робиш якусь погрозу супернику, це заставляє його якось реагувати, захищатись, а натомість він може погіршити свою загальну позицію. Буває й таке, що партія може перейти з позиційної до тактичної, і тобі просто треба порахувати кілька ходів наперед, аби обіграти суперника.

Олександр

Software Architect та .NET Tech Lead

Як і Артема, Олександра, Software Architect та .NET Tech Lead-а, у шахи навчив грати тато. Він також відвідував шахову секцію і неодноразово вигравав чемпіонати Полтавської області у вікових категоріях і представляв Полтавщину на Всеукраїнських змаганнях. Також Олександр став віце-чемпіоном Києва серед юніорів до 20 років.

Сьогодні він має міжнародний шаховий рейтинг та розряд КМС. Хоче знайти час, щоб отримати ще й титул Майстра ФІДЕ. А уже зараз він має титул срібного призера Intelligent Chess Challenge 2021, у 2018-му ж потрапив у п’ятірку. Олександр грає онлайн у турнірах по бліцу та рапіду. Цим же радить займатись і всім шахістам та шахісткам, які хочуть вдосконалювати свою майстерність.

Приєднуйся до шахової історії Intellias – подавай заявку на цьогорічні змагання.