На початку року у Пущі-Водиці відкрили оновлений Центр ментального здоров’я та реабілітації (Mental Health Care HUB). Він діє на базі «Госпіталю ветеранів війни «Лісова Поляна» МОЗ України. Тут лікують розлади, пов’язані з надзвичайною психологічною напругою, наслідками черепно-мозкових травм та контузіями. Серед пацієнтів Центру не лише військовослужбовці з посвідченням учасника бойових дій, але й добровольці, а також ті, хто пережив полон та тортури.

Госпіталь «Лісова Поляна» був створений ще в СРСР і тоді обслуговував радянську партійну еліту. З часів незалежної України заклад перейшов під управління МОЗ України та приймав на лікування учасників бойових дій та родини загиблих. У 2019-му на базі госпіталю створили Центр ментального здоров’я та реабілітації. Це перший заклад в Україні, що має систему відновлення психічного здоров’я ветеранів.

«Проблема допомоги ветеранам у сфері психічного здоров’я на сьогодні є найбільш актуальною та найменш реалізованою в Україні. Окрім наслідків впливу подій, що травмують психіку, велика кількість ветеранів під час проходження служби отримали черепно-мозкові травми, які не були офіційно діагностовані та не отримали відповідного лікування», – розповідає Ксенія Возніцина, головний лікар ДЗ “Госпіталь ветеранів війни “Лісова поляна”.

Центр допомагає пацієнтам долати психосоціальні наслідки травм. Тут лікують алкогольну залежність, підтримують з ресоціалізацією, покращенням родинних стосунків. Також спеціалісти роблять усе можливе, щоб у пацієнтів знову з’явилося бажання опановувати нові професійні навички або повернутись до попередньої роботи. Підтримують і з тим, щоб пацієнти знову могли побачити ціль в житті та будувати довгі плани на майбутнє.

Територія Госпіталю величезна – 13 000 м2, тому різні приміщення Центру потребували ремонту та оновлення. Тож українські активісти та благодійники вирішили об’єднатися, щоб допомогти закладу. Ми були серед них.

В Intellias ми постійно підтримуємо зв’язок з активістами та організаціями, які допомагають українським військовим та ветеранам. Найголовніше для нас дотримуватися принципу відповідальної благодійності. Тобто ми обираємо інституції, робота яких спрямована на досягнення сталих результатів і які зможуть примножувати позитивний вплив завдяки нашому внеску. Центр ментального здоров’я і реабілітації ветеранів виконує одразу декілька важливих функцій: прямої дії, тобто працює з військовими, а також непрямої – акумулює напрацювання у цій сфері зі всієї країни та поширює їх”, – розповідає Оксана Чивуріна, директорка з маркетингу, комунікацій та соціальної відповідальності.

У 2019 році до Дня захисника України ми запустили благодійну акцію. Кожен спеціаліст та спеціалістка Intellias могли пожертвувати свій робочий час у перерахунку грошового еквіваленту за години своєї роботи. Таким чином нам вдалось зібрати 14 810 доларів.
За ці кошти в госпіталі відремонтували палати, хол, оновили меблі, облаштували коридори, кабінети лікарів та відпочинкові приміщення. Також у закладі провели інтернет.

Нове відділення (лікування стрес-асоційованих розладів) з початку відкриття у 2020-му році допомогло понад 900 ветеранам, діючим військовослужбовцям, родинам загиблих військових та особам, що перенесли полон. Завдяки допомозі Intellias та інших благодійників, різні зони відділення та палати стали набагато комфортнішими та такими, на які заслуговують ті, хто нас захищає”, – розповідає Ксенія Возніцина.

Центр психічного здоров’я та реабілітації ветеранів залишається єдиним закладом з такою спеціалізацією в Україні. Тому окрім лікувально-реабілітаційної функції у Центрі проводять навчальні семінари, лекції та готують методичні матеріали для спеціалістів зі сфери. Також за словами Ксенії Возніциної у Центрі організовують освітні програми для ветеранів та їхніх родин.

 


“Центр постійно розвивається. У цьому році завдяки фінансуванню МОЗ України у нас з’явилося потрібне реабілітаційне, діагностичне та лікувальне обладнання, в тому числі унікальне обладнання для лікування розладів психічного здоров’я. Також ми відремонтували актовий зал, в процесі капітальний ремонт великого реабілітаційного крила Госпіталю. А ще ми провели перший в Україні АнтиКонтузія FEST, облаштували на території Госпіталю поляну для зустрічей, площадку для гри в бочче та крокет”, – ділиться успіхами Ксенія Возніцина.

Ми неймовірно раді знати, що наша допомога справді дієва, адже усі проєкти ми робимо з великою вірою та підтримкою всієї команди Intellias!