Продовжуємо рубрику “День із життя IntelliPeople”. Сьогодні розповідаємо про розпорядок, робочі звички та (само)організацію праці нашої колеги - Романи Мадай, Senior JavaScript Engineer в Intellias.

Свій робочий день я розпочинаю близько 9:00. Вмикаю ноутбук і в системі Intems стартую робочий час. Після цього я перевіряю пошту, чати та мітинги на день. Кількість мітингів може варіюватися від періоду спрінта та дня тижня. Після цього я дивлюся на поточний стан задач у Jira та перевіряю статуси пул ріквестів. До дейлі мітингу у мене є близько 45 хв. з моменту початку роботи. Після дейлі я можу зідзвонитися з колегами, якщо виникли уточнюючі питання стосовно задач. Також можу зідзвонитись із Junior-девелопером, якого я менторю, щоб дати настанови та рекомедації щодо виконання задач та загальних моментів у роботі.

Якщо це не перший і не останній день спрінта, коли багато мітингів і часу на написання коду практично немає, я витрачаю час на роботу із задачами, які були призначені мені, рев’ю коду колег, роботу з менті.

Незважаючи на те, що я працюю здебільшого з дому, я стараюся обідати приблизно в той самий час: це 13:00 – 14:00, проте бувають і винятки. Протягом дня можуть бути дзвінки з колегами, це здебільшого десятихвилинні розмови для уточнення питань стосовно задач і процесів. Крім того, я беру участь у Center of Exсellence в Intellias. У межах цього проєкту я час від часу проводжу співбесіди, зазвичай у другій половині дня. Загалом післяобідній час у мене найпродуктивніший, я намагаюся в цей час працювати переважно з кодом. Саме цю частину дня я люблю найбільше, бо усі мітинги позаду і я можу працювати над задачами у відносно спокійній обстановці.

Завершую свій день орієнтовно о 19:00. Якщо були співбесіди, тоді пізніше, бо цей час не входить у 8-годинний робочий день. Наприкінці дня я пишу невеликий звіт, що було зроблено, та додаю в систему Intems.

Мітинги

Ми в команді працюємо за методом скраму, тому у нас присутні всі його церемонії. Зазвичай найбільш завантажений день - це кінець спрінта. Саме тоді у нас дуже багато мітингів. Спрінт триває два тижні. Протягом цього часу кожен девелопер може взяти не більше 13 сторіпоінтів - одиниць, за допомогою яких робимо оцінку завдання.

Я працюю на проєкті з європейським клієнтом, тому Daily meeting у нас зранку - о 9:45. Вони зазвичай тривають 15-20 хв., де кожен з команди розповідає про поточний статус. Цей мітинг відіграє важливу роль, оскільки ми можемо швидко зреагувати на будь-які блокери, уточнення, які виникли в команди, і швидко їх вирішити. Присутність на ньому обов’язкова.

Наступний мітинг - це Sprint Review, на ньому присутня вся команда, менеджери і клієнт. Ми презентуємо, що було зроблено протягом спрінта, так званий Demo meeting. Кожен з команди, розповідає та показує фінальний результат чи поточний прогрес.

Одним з ключових мітингів для планування спрінта це - Story estimation and assignment. Його суть полягає в тому, що команда оцінює кожну задачу, яку ми візьмемо наступного спрінта.

Для оцінки використовуємо підхід Planning Pocker. Його суть в тому, що кожен оцінює індивідуально. Коли всі з команди завершують оцінку і він суттєво інший, ми починаємо обговорювати його разом. Наприкінці мітингу всі оцінені задачі ділимо між командою, окремо для Front End спеціалістів, Back End та інших.

Retro Meeting - оцінка результату спрінта. На ньому кожен ділиться, що було добре, що не дуже, а що можна покращити і якими способами. Також обговорюємо, які action items були досягнуті з минулого ретро мітингу. Це також зустріч висловлювань і подяк колегам, які допомагали протягом спрінта.

Кожного дня у мене також є мітинг з менті. Ми обговорюємо статус задач і проблеми, які виникали під час виконання. Протягом цього мітингу я ділюся досвідом, рекомендаціями, даю поради, а також матеріали для засвоєння знань.

 ТОБІ МОЖЕ
БУТИ ЦІКАВО…
День із життя IntelliPeople: UX Designer