Цього літа список українських ІТ спільнот поповнився новим членом – Cloud Builders об’єднує інженерів хмарних технологій. Intellias активно підтримує ком’юніті та допоміг організувати його перший мітап “Cloud Solutions: How Would You Build IT?”. Його спікерами стали представники Microsoft, AWS та VMWare.

Завдяки тому, що подія відбулась у сервісі YouTube Live послухати представників Microsoft, AWS та VMWare зібрались інженери та любителі хмарних технологій з усього світу. Якщо вам також цікаво переглянути відео мітапу, заповніть цю форму.

Перша віртуальна зустріч Cloud Builders передбачала формат BYOP — «Bring Your Own Problems». Після кожної дискусії учасники наживо та завдяки fireside chats задавали свої запитання, які модерував Антон Бабенко, CEO Betajob.

Розпочали мітап з виступу Paul Czarkowski, Developer Advocate в VMWare. Спираючись на власний досвід в індустрії, він розповідав про те, наскільки важливими можуть бути контролери для Kubernetes та ключові уявлення про такі аспекти, як розмір команди, ризики та підходи GKE.

Роман Павлюк, VP of Technology в Intellias, говорив про тренди в індустрії хмарних технологій та як вони впливають на український ринок DevOps спеціалістів. З офісами у таких містах, як Львів, Київ та Краків, а також завдяки представництву у Берліні, в Intellias існує чимало можливостей для IT професіоналів. Роман наголосив на важливому моменті, який легко можна забути, – очевидні для нас рішення не надто зрозумілі для компаній з довгою історією, які вимушені проходити етап цифрової трансформації. Тому ми маємо допомогти таким компаніям з цим процесом.

Сергій Пугачов, Solutions Architect в AWS, наголосив на важливості ролі людини в інженерії. За його словами технологія важлива, але вона марна, якщо її використовують не ті люди, які мали б. Якщо ви хочете створити щось рівня Grammarly, Google чи інших подібних компаній, концентруйтесь на людях, які це створюватимуть. Це потрібно враховувати ще на етапі планування і передбачити та розробити підходи для вирішення усіх ситуацій , які можуть статися через людський фактор.

Microsoft на мітапі представив Shailendra Chauhan, Global Cloud Solution Architect. Він наголосив, що покладатись виключно на технології небезпечно, адже потрібно так само добре володіти навичками з бізнесу та мати розуміння, як впроваджувати вашу розробку. Виділивши Service Fabric як секретний інгредієнт Azure, спікер запропонував глядачам запитати себе, чи повністю вони включили цей життєво важливий елемент у свої продукти. На запитання, які елементи повинен вивчати кожен інженер хмарних технологій, спікер відзначив мікросервіси, API, DevOps та Containers як сильно недооцінені області для професійного розвитку.

Таким був перший мітап Cloud Builders і звісно ж не останній. Слідкуй за анонсами у нашому Фейсбуці та долучайся до DevOps команди Intellias уже зараз.

Оригінал статті